Home / Moto2 / Moto3 / Suter wycofał się z Moto2

Suter wycofał się z Moto2

Szwajcarski producent Suter ogłosił, że z natychmiastowym efektem wycofuje się z rywalizacji w kategorii Moto2. Suter był w niej obecny od samego początku, gdy w 2010 roku zastąpiła dwusuwową klasę 250ccm. W 2012 roku Suter zdobył tytuł mistrzowski z Markiem Marquezem na pokładzie. Potem jednak wyniki były coraz słabsze. Konkuencja – zwłaszcza Kalex – rozpoczęła dominację.

W sezonie 2017 z Suterów korzystały już jedynie dwa zespoły – Intact GP oraz Kiefer Racing. Ostatnie zwycięstwo miało miejsce w 2014 roku. W sezonie 2017 na Misano jako pierwszy linię mety przekroczył co prawda Dominique Aegerter, ale potem został zdyskwalifikowany.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zespół Kiefer Racing ogłosił jednak przejście na motocykle KTM na sezon 2018, a na Suterach mieliby jeździć tylko Xavi Vierge oraz Marcel Schrotter. W oświadczeniu zespołu Suter można przeczytać, że ekipa nie może istnieć, wystawiając maszyny dla zaledwie dwóch zawodników w stawce. „Ze strategicznego punktu widzenia, nie usprawiedliwia to dalszego uczestnictwa w Moto2” – powiedział założyciel i były zawodnik klasy 250ccm, Eskil Suter.

W Moto2 pozostanie obecnych pięciu producentów – konstruktorów podwozi. Będą to: Kalex, KTM, Tech 3, Speed Up oraz nowy w tej klasie NTS. Intact GP prawdopodobnie zwiąże swoją przyszłość z Kalexem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Szkoda że się wycofują. Ale przynajmniej KTM jest w stanie walczyć z Kalexem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,338 sek