Home / Moto2 / Moto3 / Szef KTM zawiedziony kwalifikacyjną formą Oliveiry

Szef KTM zawiedziony kwalifikacyjną formą Oliveiry

Szef motorsportu KTM – Pit Beirer – powiedział, że nie jest zadowolony z ostatnich problemów kwalifikacyjnych Miguela Oliveiry, któremu w ten sposób zaczyna się wymykać szansa na pierwszy w karierze tytuł mistrzowski, i pierwszy dla KTM w Moto2.

Aż siedmiokrotnie Oliveira startował w tym sezonie spoza TOP10, i tylko przy trzech okazjach ustawiał swoją maszynę w jednym z dwóch pierwszych rzędów. Najczęściej Portugalczyk startuje z dalszej części stawki, a potem przebija się przez poszczególne pozycje. Tak było na przykład w Mugello, gdy wygrał po starcie z 11. pola, albo w Jerez i Barcelonie, gdzie był drugi a ruszał odpowiednio z 14. i 17. pozycji!

Kliknij, aby pominąć reklamy

W Aragonii było jednak inaczej. Po starcie z 18. pola, Oliveira dojechał dopiero jako siódmy i jego strata do liderującego w Moto2 Francesco Bagnai zwiększyła się do aż 19 punktów. W rozmowie z Servus TV Beirer skrytykował swojego zawodnika, wskazując dla równowagi, że Brad Binder wygrał wyścig właśnie po starcie z pole position.

“Nie mogę tego w sobie tłumić, mam już pierwszą łzę w oku. Wolałbym już w tym roku walczyć o tytuł. (Oliveira) znowu startował z 18. pola i niepotrzebnie utrudnił sobie życie. Czasy w wyścigu wskazywały na miejsce na czele, ale nie za każdym razem jesteś w stanie zaatakować z dalszej pozycji.” – powiedział szef KTM. “To wiele pracy. Jeśli chcemy mieć mistrzostwo, musimy lepiej radzić sobie w sobotę.”

“Muszą pojawić się lepsze wyniki, wtedy będzie mógł sobie radzić z gośćmi z przodu. Widzimy to. Jeszcze wiele przed nami i sądzę, że możemy sobie z tym poradzić.” – dodał Pit Beirer.

W rozmowie z Eurosportem dodał: “Jestem bardzo szczęśliwy, że Brad odnajduje się tu coraz lepiej i wygrywa po prawdziwej walce, a nie dzięki szczęściu. Brad na tym samym motocyklu przez cały czas jest wysoko, tymczasem Miguel w soboty sam utrudnia sobie życie.” Przypomnijmy, że za rok Oliveira będzie już jeździł dla Tech3 KTM w MotoGP.

Źródło: motorsport.com
Fot. facebook.com/migueloliveira44

Kliknij, aby pominąć reklamy
Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Obawiam się że tytuł Oliveirze odskakuje. Oczywiście nadal są szanse, a Oliveira jako jedyny obok Bagnai kończy wszystkie wyścigi w punktach, ale Włoch po prostu jest lepszy niż rok temu. No i Oliveira musi poprawić kwalifikacje, bo z tempem jakie pokazuje w wyścigu powinien co rundę walczyć o zwycięstwo z Bagnaią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 0,495 sek