Home / Moto2 / Moto3 / T. Nakagami najlepszy pierwszego dnia, wtorkowy poranek z upadkiem

T. Nakagami najlepszy pierwszego dnia, wtorkowy poranek z upadkiem

takaaki-nakagami

Trwają kolejne testy Moto2 tym razem w Walencji. W poniedziałkowych suchych, treningach Nakagami wykręcił najlepszy czas okrążenia wynoszący 1:34.761s. Japończyk z zespołu Idemitsu rozpoczął testy motocykla z ramą Kalexa na rok 2017. Niestety wtorkowy poranek przyniósł deszcz na tor Ricardo Tormo, przez co zawodnik zaliczył upadek. “Z nim wszystko w porządku, tylko motocykl jest całkowicie zniszczony, silnik i podwozie” – skomentował szef załogi.

Tadayuki Okada, kierownik zespołu mówi, że był to bardzo dobry czas, szczególnie, że osiągnięty na mocno zużytej miękkiej tylnej oponie. “Po wyścigu w Walencji, byliśmy na testach dwa dni w Jerez, teraz wróciliśmy tu z powrotem. Mamy już podwozie Kalexa na rok 2017 i kilka dodatkowych części zawieszenia. Takaaki był bardzo z niego zadowolony. Kilka problemów z którymi borykaliśmy się w minionym sezonie udało się rozwiązać. Teraz chcemy kontynuować tą dobrą pracę, także w deszczowych warunkach.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nakagami nie krył zadowolenia po pierwszym dniu “Byłem bardzo zadowolony z mojego czasu okrążenia. Po testach w Jerez jestem cały czas na froncie. Jest to bardzo dobry znak dla nas. Nowe podwozie Kalexa robi dobre wrażenie. Poprawiliśmy mój najlepszy czas z ostatniego GP (o ponad 0,1s.), ale także ogólne tempo na torze. Jesteśmy bardzo konkurencyjni na tą chwilę. Teraz musimy przetestować to wszystko w mokrych warunkach. W sezonie 2016 nie było to moją najmocniejszą stroną, dlatego teraz mamy okazję, żeby to poprawić.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: speedweek.com

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 0,368 sek