Home / Moto2 / Moto3 / Udany piątek Biesiekirskiego w Barcelonie

Udany piątek Biesiekirskiego w Barcelonie

Piotr Biesiekirski, jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce motocyklowych mistrzostw świata Moto2, pokazał dobre tempo i regularne postępy podczas piątkowych treningów przed Grand Prix Katalonii na torze w Barcelonie.

Zawodnik holenderskiej ekipy RW Racing GP podczas porannego treningu stracił zaledwie trzy sekundy do lidera, kończąc sesję na 30. pozycji.

Popołudniu świętujący dziś swoje dziewiętnaste urodziny Polak podkręcił tempo, długo utrzymując się na 26. miejscu, poprawiając czas o pół sekundy i zbliżając się do czołówki na zaledwie 2,2 sekundy.

Choć dzień zakończył na ostatniej, 30. pozycji, to jednak stratę do przedostatniego zawodnika zredukował z jednej sekundy do zaledwie jednej dziesiątej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jutro zawodników mistrzostw świata czeka trzeci trening wolny, a następnie kwalifikacje. Niedzielny wyścig o Grand Prix Katalonii klasy Moto2 rozpocznie się o godzinie 13:20. Relacja na żywo na antenie Polsatu Sport News.

„To był bardzo udany dzień – mówi Piotr Biesiekirski. – Rozpoczęliśmy pierwszy trening z tempem, z którym zakończyliśmy poprzedni weekend, ale czułem się na motocyklu dużo lepiej i miałem poczucie, że mamy jeszcze spory zapas. Później poprawiliśmy jeszcze trochę ustawienia na drugą sesję i choć warunki były dużo gorsze, m.in. z powodu silnego i porywistego wiatru, byłem w stanie poprawić swój najlepszy czas o pół sekundy i jednocześnie utrzymywać dużo lepsze i bardziej powtarzalne tempo. Dużo lepiej czułem się także na motocyklu. To bardzo dobry początek weekendu i idealne dziewiętnaste urodziny”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,437 sek