Home / Moto2 / Moto3 / W Aragonii poznamy pierwszego mistrza świata?

W Aragonii poznamy pierwszego mistrza świata?

Brad Binder

Już w niedzielę możemy poznać pierwszego w tym roku Motocyklowego Mistrza Świata. Przed szansą na tytuł po raz pierwszy staje Brad Binder. Ostatni raz reprezentant RPA zdobył mistrzostwo w 1980 roku – był to Jon Ekelord w klasie 350ccm.

Jakie więc muszą zostać spełnione warunki, by Brad Binder cieszył się z mistrzostwa? Nie musi nawet oglądać się na rywali. Zostanie mistrzem jeżeli:
– dojedzie pierwszy albo drugi, niezależnie od rywali
– dojedzie trzeci, jeśli Enea Bastianini nie wygra
– dojedzie czwarty, piąty lub szósty, jeśli Bastianini nie dojedzie pierwszy albo drugi, a Jorge Navarro pierwszy
– dojedzie siódmy, jeśli Bastinianini nie będzie na podium, a Navarro nie wygra
– dojedzie ósmy lub dziewiąty jeśli Bastianini nie będzie na podium, Navarro nie będzie pierwszy albo drugi, a Niccolo Bulega nie wygra

Kliknij, aby pominąć reklamy

Możliwe jest też teoretycznie, że Binder będzie mistrzem jeśli dojedzie od dziesiątego miejsca w dół, ale możliwych przypadków jest zbyt wiele, by je rozpisywac. Jesli przewaga Bindera po GP Aragonii będzie większa niż 100 punktów, na pewno zostanie mistrzem świata Moto3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 0,364 sek