Home / Moto2 / Moto3 / Zespoły Moto2 i Moto3 powalczą o mistrzostwo w nowych klasyfikacjach

Zespoły Moto2 i Moto3 powalczą o mistrzostwo w nowych klasyfikacjach

W przyszłym roku w niższych kategoriach Motocyklowych Mistrzostw Świata zainaugurowana zostanie nowa rywalizacja – stworzona zostanie klasyfikacja Mistrzostw Zespołowych. Zmiana ta została zawarta wśród ostatnich zmian w mistrzostwach świata w tym tygodniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mistrzostwa zespołowe w klasie MotoGP odbywają się już od dawna, w 2017 roku klasyfikację wygrała Repsol Honda. Poza tym, Honda wygrała także mistrzostwo świata producentów, a Marc Marquez – zawodników. Teraz te same trzy klasyfikacje będą w Moto2 i Moto3. Dla danego zespołu punktować mogą wszyscy zawodnicy, którzy pojadą w danym sezonie, wliczając to również pojedyncze zastąpienia zawodników, a także regularne zastępstwa.

Mistrzostw zespołów nie można mylić z klasyfikacją producentów – ta druga jest zdecydowanie ważniejsza i ma status oficjalnych mistrzostw świata. Aktualnymi mistrzami świata producentów w Moto2 jest Kalex, a w Moto3 – Honda.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Super, super! Na to czekałem, chyba nie mamy nawet już zespołów trzyosobowych, więc nie będzie “wyjątków”. Doda to trochę smaku do tych mistrzostw :)

  2. Właśnie się dziwiłem dlaczego nie ma tej klasyfikacji w Moto2 i Moto3. Co im przeszkadzało wprowadzić ją wcześniej?

    • Może z powodu faktu, że w Moto2 i Moto3 zdarzały się często ekipy jedno i trzyosobowe. Teraz każdy zespół będzie mieć po dwóch kierowców, więc szanse równe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,456 sek