Home / Moto2 / Moto3 / Zmarł Carlo Ubbiali – 9-krotny mistrz świata klas 125ccm i 250ccm

Zmarł Carlo Ubbiali – 9-krotny mistrz świata klas 125ccm i 250ccm

W wieku 90 lat zmarła jedna z legend Motocyklowych Mistrzostw Świata – Carlo Ubbiali. Włoch w początkach rozwoju cyklu mistrzowskiego zdominował klasy 125ccm i 250ccm.

Urodzony w Bergamo, Ubbiali wziął udział już w pierwszym sezonie mistrzostw świata w 1949 roku, wygrywając w kolejnym sezonie swój pierwszy wyścig. Na tytuł nie czekał długo, bowiem zdobył go już w 1951 roku. W sumie w mniejszych klasach zgromadził 9 mistrzostw świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Startował równocześnie w obu klasach, na motocyklach takich producentów jak Mondial i MV Agusta. Karierę zakończył w 1960 roku, mając zaledwie 31 lat. W sumie wystartował w 71 wyścigach Motocyklowych Mistrzostw Świata, wygrywając 39 z nich, a na podium stanął aż 68 razy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
112 zapytań w 0,375 sek