Home / Prywatne: Zawodnicy MotoGP / Danilo Petrucci

Danilo Petrucci


Numer: #9
Narodowość: Włoch
Data urodzenia: 24 październik 1990
Miejsce urodzenia: Terni
Debiut: MotoGP: Katar 2012
Zespół: Ioda Racing Project
Motocykl: Ioda
Strona internetowa: www.danilopetrucci.it
Waga:
Wzrost: 181 cm

Danilo Petrucci przyszedł na świat 24 października 1990 roku we włoskiej miejscowości Terni. Swoją przygodę z motocyklami rozpoczął już jako mały chłopiec, a w wieku ośmiu lat uzyskał licencję potrzebną do startowania w zawodach Trialu. Właśnie w 1998 roku zadebiutował on w Mini Trialu i to właśnie w tej serii w kolejnym cyklu zmagań sięgnął po tytuł mistrzowski w Mistrzostwach kraju. Potem jednak jego uwaga skierowała się w stronę off-roadu i crossów.

W 2000 roku, mając dziesięć lat, „Petrux” sięgnął po tytuł we włoskich mistrzostwach minicrossu jeżdżąc na motocyklu LEM. Już w kolejnym sezonie przesiadł się na Kawasaki, by w latach 2002 do 2004 sięgać po tytuły regionalnego Mistrza minicrossu. Po pierwszy tytuł sięgnął na pokładzie Suzuki, by w 2003 i 2004 roku wygrywać na Hondzie.

Dopiero w 2005 zdecydował się on przenieść na większe motocykle, a dokładniej do wyścigów drogowych. Rozpoczął on jazdę w krajowych mistrzostwach reprezentując Hondę. Bardzo szybko pokazał, że jest naprawdę szybki, co zwróciło na niego uwagę innych zespołów i to nie tylko tych startujących np. we włoskich mistrzostwach CIV.

Dzięki temu dane mu było trzykrotnie wystartować z dzikimi kartami w Europejskich Mistrzostwach klasy Superstock 600. Jeżdżąc na Yamasze, w tych trzech wyścigach wywalczył łącznie osiem punktów. To pozwoliło mu na stałe dołączyć do tej stawki i tak oto w 2008 roku zaliczył pełny sezon w European Superstock 600 Championship. Na Yamasze YZF-R1 sięgnął w dziewięciu rundach po dwa Pole Position i ostatecznie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Choć na sezon 2009 zmienił on barwy, nadal jeździł na motocyklu producenta z Iwaty. Dobra znajomość zarówno torów jak i stawki, oraz samej maszyny, pozwoliła mu odnosić większe sukcesy. Nadal jeżdżąc w Mistrzostwach Europy w klasie Superstock 600 tym razem sięgnął, w dziesięciu rundach, po cztery starty z pierwszego pola i dwa triumfy. Dobra jazda przełożyła się na ostatecznie czwartą lokatę w tabeli generalnej. W tym samym roku startował też jednak on w Mistrzostwach Włoch, gdzie jeżdżąc na Ducati w klasie Superstock 1000 zdobył cztery „pudła” w sześciu wyścigach. To zaowocowało tytułem v-ce mistrzowskim oraz pierwszym miejscem w klasyfikacji „poniżej 23 lat”.

W 2010 roku Danilo wciąż jeździł w dwóch seriach. Ścigał się w Teamie Pedercini, z jednej strony reprezentując go w FIM Superstock 1000, a z drugiej w klasie Superbike w Mistrzostwach Włoch. W pierwszej z wymienionych klas zajął w klasyfikacji generalnej pozycję numer dziewięć, podczas gdy w Mistrzostwach Włoch wywalczył tytuł drugiego v-ce Mistrza, a także sięgnął po pierwsze miejsce w klasyfikacji „Pponiżej 25 lat”.

Petrucci wcale nie zamierzał zwalniać tempa i w 2011 nadal ścigał się na dwa fronty. Tym razem jednak, zarówno w Mistrzostwach Włoch jak i FIM World Superbike ścigał się w klasach Superstock 1000. Ogólnie sezon ten był dla niego udany, ponieważ u siebie w kraju, na jedną rundę do końca, wywalczył już tytuł mistrzowski. W FIM Superstock 1000 natomiast do ostatniego wyścigu rywalizował o pierwsze miejsce w tabeli, ostatecznie przegrywając je o zaledwie dwa punkty! Rok 2011 w obu seriach zakończył z dorobkiem dziesięciu Pole Position, dziewięciu zwycięstw i łącznie dwunastoma finiszami na podium.

Dość niespodziewanie ogłoszono, że w nadchodzącym cyklu zmagań „Petrux” ścigać się będzie w klasie MotoGP. W Motocyklowych Mistrzostwach Świata zadebiutuje wraz z zespołem Came Iodaracing Project, który wystawi dla niego jeden motocykl CRT. Z numerem #9 dosiądzie on maszyny dostarczonej przez Aprilię – ART.

MotoGP Łącznie
Pierwsze Grand Prix: 2012 – QAT
Pierwsze Pole Position:
Pierwsze najszybsze okrążenie:
Pierwsze podium:
Pierwsze zwycięstwo:
Zwycięstw: 0
Drugich miejsc: 0
Trzecich miejsc: 0
Podiów: 0
Pole Position: 0
Najszybszych okrążeń: 0
Tytułów mistrzowskich: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 0,458 sek