Home / Artykuły / Jak naprawić hulajnogę elektryczną?

Jak naprawić hulajnogę elektryczną?

Regularne eksploatowanie jakiegokolwiek pojazdu, również hulajnogi, może rodzić pewne problemy i prowadzić do powstania rozmaitych usterek. Z tego powodu dobrze wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić oraz poznać przyczyny najczęściej występujących uszkodzeń. Serdecznie zapraszamy więc do lektury – z tego artykułu dowiesz się, jak naprawić hulajnogę elektryczną!

Hulajnogi elektryczne nie bez powodu szybko stały się niesamowicie popularne. Jest to związane przede wszystkim z wygodą ich użytkowania – nie zajmują wiele miejsca, mogą dojechać praktycznie wszędzie i ominąć spore korki. Mają możliwość poruszania się po ścieżkach rowerowych, a przy tym sama jazda jest świetną zabawą. To jednak nie wszystko – ładowanie akumulatorów jest niesamowicie tanie, a samo urządzenie pozostaje przyjazne dla środowiska. Co jednak zrobić, kiedy sprzęt się zepsuje?

Hulajnoga elektryczna – naprawa a popularne usterki

Jednym z częstych problemów wymagających naprawy hulajnogi elektrycznej jest nieprawidłowo działające światło. Może być to związane z niedostatecznym naładowaniem akumulatora, a także zwykłym przepaleniem żarówki. Z tego powodu najpierw warto dobrze naładować pojazd, później wymienić lampę. Jeśli problem dalej występuje, mógł się zerwać któryś z przewodów.

Dosyć poważną usterką jest brak reakcji na ładowanie lub problem z włączeniem urządzenia. Może być to spowodowane choćby uszkodzeniem mechanicznym, na przykład przez upadek pojazdu – w efekcie bywa, że dochodzi do uszkodzenia zabezpieczenia sterownika. Zjawisko może się także wiązać z awarią akumulatora lub uszkodzeniem kabli zasilających, które czasem ulegają zwarciu. Problemem może być także niewłaściwa kalibracja oprogramowania – w tym przypadku konieczne będzie odwiedzenie specjalisty.

Jak samemu naprawić hulajnogę elektryczną?

Samodzielna naprawa hulajnogi elektrycznej jest możliwa, o ile usterce uległ element podlegający nieskomplikowanej wymianie (czyli np. bez konieczności wprowadzania zmian w oprogramowaniu czy elektryce). Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie części zamienne i właściwe narzędzia.

Znacznie mniej poważnym problemem, jednak wyjątkowo częstym, jest na przykład przebicie lub uszkodzenie opony. Z tego powodu konieczna bywa jej wymiana, co wcale nie jest trudne. Trzeba jednak mieć świadomość, że takie usterki zdarzają się nagle i raczej niespodziewanie, a więc na przykład w połowie drogi do miejsca docelowego. Z tego powodu zawsze warto mieć ze sobą zapasową oponę i pompkę, zwłaszcza jeśli planujesz dłuższą podróż. Co ciekawe, można na rynku znaleźć także modele bezdętkowe.

Częstym problemem bywa także uszkodzenie nóżki. Na szczęście jest to kłopot, który nie uniemożliwia jazdy, ale zmniejsza komfort parkowania pojazdu. Warto wtenczas wymienić stopkę, zwłaszcza że nie jest to element drogi, a do tego mocuje się go tylko dwoma śrubami.

Upadki czy niewłaściwa, ekstremalna jazda często sprawiają, że problem może dotyczyć zawieszenia, na przykład być skutkiem zniszczenia amortyzatora. Niestety, jest to bardziej kosztowny element, jednak wymiana nadal nie jest szczególnie wymagająca. Wystarczy posiadać podstawowe narzędzia oraz oczywiście samo zawieszenie. Zaleca się kupno modelu, który będzie lepiej dopasowany do jazdy w ekstremalnych warunkach, jeśli prowadzisz hulajnogę w ten sposób.

Naprawa hulajnogi elektrycznej – skąd wziąć dobre części zamienne?

Pamiętaj, że naprawa hulajnogi może nie dać najlepszych efektów, jeśli korzysta się z kiepskich części zamiennych, dlatego kupuj je zawsze ze sprawdzonego źródła. W sklepie hulajnoga.net znajdziesz wyłącznie produkty wysokiej jakości, które dobrze się sprawdzą w przypadku wielu popularnych modeli marki Xiaomi i Ninebot. Co ciekawe, niektóre akcesoria i części zamienne są wykonywane przez wspomnianą firmę, a więc nie można ich dostać w innych sklepach. W ofercie hulajnoga.net znajdują się także profesjonalne zawieszenia, opony, zaciski hamulcowe, przewody, oświetlenie, błotniki, a nawet profesjonalne narzędzia.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 0,462 sek