Home / Inne / Dawid Nowak znów na podium w Yamaha R3 bLU cRU! Polak punkt za liderem!

Dawid Nowak znów na podium w Yamaha R3 bLU cRU! Polak punkt za liderem!

W sobotę dotarły świetne wieści z toru Assen. W pucharze świata Yamahy – R3 bLU cRU – kolejny raz na podium zameldował się Dawid Nowak. Zawodnik zespołu Szkopek Team zajął 3. pozycję w sobotnim wyścigu. Na ponowny sukces polski zawodnik będzie miał szansę w niedzielnym, 2. wyścigu w Holandii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dla Dawida Nowaka to już drugie podium w tym sezonie, po drugiej pozycji w poprzedniej rundzie w Katalonii. Byłoby trzecie, gdyby w Hiszpanii nie otrzymał on kary, która spowodowała spadek z trzeciego na czwarte miejsce w kolejnym z wyścigów. Utrzymał pozycję wicelidera.

Doskonała forma przy problemach lidera – Gonzalo Sancheza Melendeza (nie ukończył 1. wyścigu) – sprawiły, że polski zawodnik ma 49 punktów, tylko o 1 oczko mniej za Hiszpanem! Szansa na objęcie prowadzenia w pucharze pojawia się w niedzielę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Gratulacje! Kolejny z potencjałem, tak trzymać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 2,031 sek