Home / MotoGP / Acostę najprawdopodobniej czeka operacja

Acostę najprawdopodobniej czeka operacja

Pedro Acosta może potrzebować operacji po Grand Prix Portugalii! Po niedzielnym wyścigu, 19-latek ma przejść badania, które wykażą, czy potrzebuje on operacji pompującego przedramienia. Jego start w wyścigach na torze Portimao nie jest zagrożony, jednak może pójść gorzej niż się spodziewamy, z powodu problemów fizycznych. Podjęciu decyzji o operacji sprzyja dwu-tygodniowa przerwa, przed następną rundą MotoGP, w Ameryce.

Wszyscy sądzili, iż jego nagły spadek z 4. na 9. pozycję w Katarze był spowodowany zużyciem opon. Ta teza została jednak wykluczona, po sprawdzeniu jego opon po zakończeniu wyścigu. Jego spadek tempa i utrata pozycji mogły być skutkiem problemów z przedramieniem. Miał mieć problemy z lewą kończyną górną, spowodowane przez złą postawę na motocyklu, po zmianie ustawienia systemu obniżania tyłu podczas jazdy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Acosta miał jeździć podczas testów w Sepang i Lusail z systemem w innej pozycji, aniżeli w samym Grand Prix. Jeśli ból faktycznie okaże się problemem z pompującym przedramieniem (czego dowiemy się w poniedziałek), #31 najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu trafi na stół operacyjny, by wrócić do akcji na fizycznym torze w Austin w jak najlepszej kondycji.

Przypomnijmy też, że arm pump jest często występującym problemem wśród zawodników klasy królewskiej. Większość obecnych zawodników przeszło już tą operację co najmniej raz, by uwolnić się od bólu lub zdrętwienia, spowodowanego brakiem przepływu krwi w tym miejscu.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 1,369 sek