GP Katalonii: KTM-y najszybsze. Binder na czele w FP2

Brad Binder poprowadził KTM do dubletu w piątkowych sesjach MotoGP w Katalonii, wyprzedzając braci Márquez. Rano lepszy Marc, po południu jego brat Alex, obaj skupiając się na średnich oponach.

Pedro Acosta testował miękką tylną oponę i długo trzymał się blisko czołówki. Enea Bastianini, na nowych gumach, na 15 minut przed końcem wyszedł na prowadzenie, lecz szybko odpowiedzieli Marc i Alex Márquez. Na ostatnich przejazdach niespodziewanie to jednak duet KTM – Acosta i Binder – wskoczył na szczyt tabeli.

Kliknij, aby pominąć reklamę

Francesco Bagnaia, trzykrotny zwycięzca w Barcelonie, miał trudny dzień. Po porannym 23. miejscu po południu był dopiero 21., a żółte flagi po wypadku Bastianiniego uniemożliwiły mu poprawę. Włoch drugi raz z rzędu będzie musiał walczyć w Q1.

Fabio Quartararo znów był najlepszym zawodnikiem Yamahy, ale tylko 11. W Q1 znajdą się też m.in. Fabio di Giannantonio (17.) i mistrz świata Jorge Martin (18.). Do Q2 bezpośrednio awansowali Marco Bezzecchi, debiutant Ai Ogura oraz duet Hondy – Johann Zarco i Luca Marini.

Wyniki FP2
Pos Rider Nat Team Time/Diff Lap Max
1 Brad Binder RSA Red Bull KTM (RC16) 1’38.141s 24/26 354k
2 Pedro Acosta SPA Red Bull KTM (RC16) +0.104s 22/24 353k
3 Alex Marquez SPA BK8 Gresini Ducati (GP24) +0.139s 24/25 345k
4 Marc Marquez SPA Ducati Lenovo (GP25) +0.224s 21/23 353k
5 Marco Bezzecchi ITA Aprilia Racing (RS-GP25) +0.262s 25/27 347k
6 Enea Bastianini ITA Red Bull KTM Tech3 (RC16) +0.349s 21/22 353k
7 Franco Morbidelli ITA Pertamina VR46 Ducati (GP24) +0.370s 22/24 348k
8 Johann Zarco FRA Castrol Honda LCR (RC213V) +0.370s 19/22 354k
9 Luca Marini ITA Honda HRC Castrol (RC213V) +0.381s 23/25 351k
10 Ai Ogura JPN Trackhouse Aprilia (RS-GP25)* +0.458s 21/23 347k
11 Fabio Quartararo FRA Monster Yamaha (YZR-M1) +0.461s 23/27 347k
12 Miguel Oliveira POR Pramac Yamaha (YZR-M1) +0.515s 24/25 350k
13 Joan Mir SPA Honda HRC Castrol (RC213V) +0.589s 17/23 353k
14 Fermin Aldeguer SPA BK8 Gresini Ducati (GP24)* +0.619s 22/22 345k
15 Jack Miller AUS Pramac Yamaha (YZR-M1) +0.633s 22/25 351k
16 Alex Rins SPA Monster Yamaha (YZR-M1) +0.691s 19/21 346k
17 Fabio Di Giannantonio ITA Pertamina VR46 Ducati (GP25) +0.774s 20/24 352k
18 Jorge Martin SPA Aprilia Racing (RS-GP25) +0.841s 19/24 352k
19 Raul Fernandez SPA Trackhouse Aprilia (RS-GP25) +0.883s 21/23 348k
20 Aleix Espargaro SPA Honda HRC Castrol (RC213V) +1.016s 16/21 353k
21 Francesco Bagnaia ITA Ducati Lenovo (GP25) +1.029s 19/21 352k
22 Lorenzo Savadori ITA Aprilia Factory (RS-GP25) +1.045s 19/21 350k
23 Maverick Viñales SPA Red Bull KTM Tech3 (RC16) +1.167s 15/17 347k
24 Somkiat Chantra THA Idemitsu Honda LCR (RC213V)* +1.861s 14/23 347k

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamę

Paweł Krupka

Na MOTOGP.PL - od 2009 roku. W kręgu zainteresowań - wszystko co związane z motorsportem, od żużla, przez MotoGP do Formuły 1.

Powiązane artykuły

10 komentarzy

      1. Nie przesadzałbym. @mateusz91213 – Bagniaia jest dużo lepszy niż ogon stawki. Jest złamany, bo pierwszy raz jest przez kogoś miażdżony i to jeszcze na tym samym motocyklu. Z drugiej strony fakt że tyle wygrał to też w sporej części zasługa innych czynników. Fabio Quartararo powinien być mistrzem w 2022 i gdyby nie problemy Yamahy, to Pecco nie wygrałby tego tytułu. Moim zdaniem jego miejsce jest gdzieś pomiędzy – nie należy do końca stawki, ale też nie jest tak dobry jak to wyglądało przez ostatnie lata.

  1. Bagnaia nawet nie mam słów, co się z nim stało?
    Jest mi najzwyczajniej przykro oglądać to w jakiej sytuacji obecnie się znalazł. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego mimo iż jego fanem nie jestem .
    Brawa dla KTM może wreszcie będzie ciekawszy wyscig , aczkolwiek spodziewam się dalszej dominacji Marca .

    1. @Nobody Ponoć MM w wywiadzie mówił (wywiadu nie widziałem, ale nasi komentatorzy wspominali), że jeśli ktoś zagubił pewność, to na każdym hamowaniu traci ułamał sekundy. Jak później się poskłada całe okrążenie, to już wyjdziesz strata liczona w dziesistych sekundy.

      Na tym poziomice drobiazgi sprawiają, że jesteśmy drugi, albo 10. Wystarczyło popatrzę podczas kwalifikacji ilu zawodników o mieści się w sekundzie.

    1. @WojtaS Oczywiście, że tak! Tu nie ma co deliberować, niestety. Ja mu kibicuje żeby wyszedł z dołka.
      Może Rossi, Bez, DiGia mu zrobią jakąś „terapie” – przecież to dwukrotny mistrz świata i to w nie byle jakiej obsadzie.
      Alex powiedział – Bagnaia się podniesie ale musi wygrać, dodałbym – musi pokonać Marqueza na torze i się odblokuje.

      1. @ctsd Pytanie czy wygranie z MM na torze jest wogóle możliwe dla Pecco możliwe. Do tej pory Marquez nie ma sobie równych, nie zależnie jakim motocyklem jedzie i z kim dzieli garaż. Jeśli chce myśleć o odbudowie pewności siebie, to prawdopodobnie musi szukać szczęścia gdzie indziej, bo rywalizując bezpośrednio z Marquezem nie uda mu się odbudować.

Dodaj komentarz

Back to top button