Jorge Martin w szpitalu po wypadku na testach w Barcelonie!
Circuit de Catalunya będzie się śnić Jorge Martinowi po nocach. Hiszpan po serii aż pięciu wywrotek w trakcie weekendu o GP Katalonii wyjeżdża z Barcelony bez punktów. Na domiar złego zaliczył niebezpieczną wywrotkę podczas poniedziałkowych testów! Kierowca Aprilii został zabrany karetką do szpitala, gdzie został poddany szczegółowym badaniom. Na szczęście uniknął poważnej kontuzji.
W oświadczeniu zespołu przeczytać możemy: „Po wypadku, który miał miejsce w siódmym zakręcie, Jorge Martin został przewieziony do centrum medycznego toru na badania, głównie lewego łokcia i prawej nogi. Badania przeprowadzone w centrum medycznym toru nie wykazały widocznych złamań, ale podjęto decyzję o przewiezieniu Martina do Szpitala Uniwersyteckiego Dexeus w Barcelonie na dalsze badania”.
Lekarze postanowili przewieźć Jorge do Szpitala Uniwersyteckiego Dexeus w Barcelonie, gdzie poddano go jeszcze bardziej szczegółowym badaniom. Na szczęście nie wykazały żadnych złamań: „Szanowne Media, po badaniach, które Jorge Martin przeszedł w Szpitalu Uniwersyteckim Dexeus w Barcelonie, nie stwierdzono żadnych złamań”.
W ostatni weekend maja odbędzie się GP Włoch na torze Mugello. „Martinator” powinien być w optymalnej formie.
Źródło: speedweek.com



