Shakedown MotoGP, Sepang (3. dzień): Aleix Espargaro wraca na czoło

Podczas trzeciego i ostatniego dnia shakedownu MotoGP w Sepang najszybszy czas utrzymał Aleix Espargaró, czemu sprzyjał krótki opad deszczu pod koniec sesji. Fabio Quartararo poprawił swój najlepszy wynik o jedną dziesiątą sekundy na nowej Yamasze V4, lecz pozostał trzeci, za Aleixem i Polem Espargaró z KTM.

Alex Rins w końcowej godzinie zszedł do 1:57 i zakończył dzień na czwartej pozycji. Dani Pedrosa zanotował późny postęp i uplasował się na siódmym miejscu, rozdzielając debiutantów Diogo Moreirę i Topraka Razgatlioglu.

Kliknij, aby pominąć reklamę

Deszcz, który spadł na dziesięć minut przed końcem, przerwał ostatnie próby czasowe oraz planowane starty treningowe. Debiutanci i testerzy wszystkich producentów byli obecni od pierwszego dnia, gdy Espargaró ustanowił tempo dla Hondy. Zawodnicy wyścigowi Yamahy dołączyli drugiego dnia, a Jack Miller wykręcił wówczas najlepszy czas całego dnia na nowym V4. Oficjalne testy z udziałem niemal całej stawki rozpoczną się w Sepang 3 lutego.

Wyniki 3. dnia
Rider Nat Team Time
1 Aleix Espargaro SPA Honda Test Rider (RC213V) 1:57.173s
2 Pol Espargaro SPA KTM Test Rider (RC16) +0.126s
3 Fabio Quartararo FRA Monster Yamaha (YZR-M1) +0.517s
4 Alex Rins SPA Monster Yamaha (YZR-M1) +0.719s
5 Jack Miller AUS Pramac Yamaha (YZR-M1) +0.921s
6 Diogo Moreira BRA Pro Honda LCR (RC213V)* +1.165s
7 Dani Pedrosa SPA KTM Test Rider (RC16) +1.291s
8 Toprak Razgatlioglu TUR Pramac Yamaha (YZR-M1)* +1.292s
9 Michele Pirro ITA Ducati Test Rider (GP26) +1.726s
10 Lorenzo Savadori ITA Aprilia Test Rider (RS-GP) +1.775s
11 Mika Kallio FIN KTM Test Rider (RC16) +2.634s
12 Fernandez/Dovizioso N/A Yamaha Test Rider (YZR-M1) +2.989s
13 Fernandez/Dovizioso N/A Yamaha Test Rider (YZR-M1) +3.981s

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamę

Paweł Krupka

Na MOTOGP.PL - od 2009 roku. W kręgu zainteresowań - wszystko co związane z motorsportem, od żużla, przez MotoGP do Formuły 1.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button