Home / Artykuły / Poleasingowe auto – jak kupić je korzystnie?

Poleasingowe auto – jak kupić je korzystnie?

Zakup poleasingowego samochodu może być bardzo korzystnym wyborem. Takie pojazdy są zwykle stosunkowo młode, utrzymane w dobrym stanie, a ich cena jest już sporo niższa niż w przypadku modeli z salonu. Jak korzystnie kupić poleasingowe auto? Co brać pod uwagę?

Auto poleasingowe – czy to dobry pomysł?

Zastanawiasz się, czy lepiej kupić auto poleasingowe, czy używane od osoby prywatnej? Oczywiście nie da się udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Każdy przypadek jest inny, dlatego niekiedy transakcja z prywatnym sprzedawcą może być udana i korzystna. Trzeba jednak mieć świadomość, że kupowanie samochodu w taki sposób, zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Nigdy nie masz pewności, jak auto było traktowane, czy było prawidłowo serwisowane i jak wygląda jego historia. Nie chodzi wyłącznie o skrajne przypadki, takie jak nieuregulowany status prawny, czy powypadkowa historia pojazdu. Nawet pozornie niewielkie usterki czy zaniedbania techniczne mogą skutecznie utrudnić życie nowemu nabywcy. Zwykle niewiele można zrobić w takiej sytuacji – pozostaje poczucie źle zainwestowanych pieniędzy i wysokie rachunki od mechanika.

Auta poleasingowe są pod tym względem znacznie bezpieczniejszym wyborem. Przede wszystkim przed przeznaczeniem ich do sprzedaży są one bardzo wnikliwie kontrolowane pod względem technicznym. Żadna firma leasingowa nie może sobie pozwolić na odsprzedawanie aut wadliwych, uszkodzonych, czy z ukrytymi usterkami. Zbyt wiele ryzykowałaby pod względem prawnym.

Kolejną kwestią jest pełna dokumentacja serwisowa, jaką otrzymuje nabywca samochodu poleasingowego. Historia konserwacji, ewentualnych usterek i przeprowadzonych napraw jest klarowna i jawna. Kupujący nie ryzykuje więc nabyciem auta w kiepskim stanie technicznym, który wyjdzie na jaw już po zakupie.

Podsumowując, największymi zaletami zakupu samochodu po leasingu jest jego stosunkowo młody wiek, niska cena w stosunku do parametrów oraz sprawdzony stan techniczny. Taki zakup jest zatem bezpieczny i opłacalny.

Jak kupić auto poleasingowe?

Zadowolenie z zakupu nie wiąże się wyłącznie z dobrym stanem technicznym samochodu. Sprawdź, jak przygotować się do poszukiwania wymarzonego auta, aby dokonać najlepszego wyboru.

 1. Zdefiniuj swoje potrzeby i oczekiwania dotyczące pojazdu. Określ, jaki rodzaj, marka, model i wyposażenie pojazdu są dla ciebie odpowiednie.
 2. Przeprowadź badanie rynku, aby poznać dostępne oferty poleasingowych samochodów. Porównaj ceny i warunki.
 3. Sprawdź historię samochodu – jak wspomniano, pojazdy poleasingowe zazwyczaj mają pełną dokumentację serwisową. Sprawdź ją, aby upewnić się, że auto jest utrzymane w dobrym stanie.
 4. Osobiście obejrzyj i przetestuj pojazd przed zakupem. Sprawdź stan techniczny, wygląd karoserii, stopień zużycia wnętrza oraz działanie wszelkich funkcji. Jeśli coś budzi twoje wątpliwości, poproś o opinie rzeczoznawcę lub mechanika.
 5. Sprawdź, czy pojazd poleasingowy nadal jest objęty gwarancją producenta.
 6. Niekiedy możesz spróbować negocjować cenę, zwłaszcza jeśli zauważysz jakieś mankamenty lub jeśli masz inne oferty „na oku”.
 7. Upewnij się, że dostępność części zamiennych dla danego modelu samochodu nie będzie problemem. Popularne marki i modele zazwyczaj mają szeroką dostępność części. W przypadku tych rzadziej spotykanych może to być pewnym wyzwaniem.
 8. Jeśli chcesz kupić auto na kredyt lub wziąć go w leasing, porównaj oferty różnych instytucji finansowych.

Przede wszystkim nie spiesz się podczas podejmowania decyzji. Starannie przemyśl wszystkie aspekty zakupu i upewnij się, że dane auto spełnia twoje oczekiwania.

Auto poleasingowe – za gotówkę czy w leasing?

Warto wiedzieć, że samochód poleasingowy niekoniecznie musisz kupić za gotówkę. Firmy oferujące różne rodzaje finansowania bardzo często mają szeroką ofertę aut używanych, w tym właśnie poleasingowych. Nie zawsze jest niezbędne sięganie do własnych oszczędności.

Czy warto zdecydować się na leasing samochodu używanego? Warunki tego typu finansowania są zwykle zbliżone do finansowania nowego pojazdu. Auta używane oferowane przez firmy leasingowe przeważnie są stosunkowo młode. Wynika to z tego, że okres leasingu najczęściej trwa maksymalnie kilka lat. Po tym czasie samochody są przeznaczane do sprzedaży lub są przekazywane kolejnemu leasingobiorcy.

Jedną z ofert wartych uwagi jest Leasing KINTO One na auta używane w Toyota Leasing. To świetne rozwiązanie, jeśli zależy ci na:

 • niskiej wpłacie własnej,
 • niskiej racie,
 • korzystaniu z auta z gwarancją producenta,
 • elastyczności w kwestii zakończenia umowy.

Samochód używany w leasingu może być bardzo korzystną opcją. Jest to przede wszystkim bezpieczniejszy wybór niż zakup auta za gotówkę od prywatnego sprzedawcy.

Źródło: artykuł sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 1,720 sek