Home / Artykuły / Bagażniki rowerowe

Bagażniki rowerowe

Bagażniki rowerowe i uchwyty dachowe pozwalają bezpiecznie przewozić rowery samochodem. Trzeba wybrać takie rozwiązanie, dzięki któremu podróż będzie komfortowa, a jednoślad dojedzie na miejsce nieuszkodzony.

Dlaczego bagażnik rowerowy jest przydatny?

Każdy fan roweru wybierając się na urlop w góry, nad morze czy nad jezioro, zabiera ze sobą swój jednoślad. Dzięki temu może aktywnie spędzać czas. Niektórzy kierowcy próbują zapakować rower do środka samochodu, ale ze względów bezpieczeństwa, lepiej nie przewozić w ten sposób roweru. Lepszym rozwiązaniem jest montaż bagażnika na dachu lub haku holowniczym. Mocowane na dachu, na bagażniku bazowym, uchwyty rowerowe Taurus BikeUp PRO przewiozą bezpiecznie i wygodnie jednoślady do celu podróży.

Taki uchwyt rowerowy na dach mocno trzyma ramę i tylne koło, co sprawia, że całość jest stabilna i bezpieczna podczas jazdy. Zacisk na ramę posiada zamek z kluczykiem, co sprawia, że rower jest dodatkowo zabezpieczony.

Dlaczego bagażniki rowerowe na hak są coraz popularniejsze?

Platformy rowerowe są bardzo popularne do przewożenia jednośladów. Solidnie przymocowane rowery podczas transportu nie są narażone na podmuchy wiatru. Platformy rowerowe zapewniają większy komfort, w porównaniu do bagażników dachowych. Rowerów nie trzeba dźwigać na dach, więc ich montaż jest wygodny i szybki.

Niektóre z oferowanych platform rowerowych można rozbudować o kolejny jednoślad, a prawie wszystkie posiadają opcję odchylania, która daje dostęp do bagażnika pojazdu. Planując przewożenie 3 czy 4 rowerów, można dobrać odpowiednią platformę. Ich konstrukcja jest stabilna i umożliwia bezpieczną podróż, pomimo dodatkowego obciążenia. Bagażniki rowerowe na hak posiadają zamki, chroniące pojazdy przed kradzieżą.

Czy sprawdzi się bagażnik montowany na tylną klapę?

Zaletą tego typu uchwytów na rowery jest łatwe przygotowanie jednośladu do transportu. Nie ma też potrzeby posiadania haka holowniczego czy bagażnika bazowego na dachu auta. Oczywiście, rowery są dodatkowym bagażem, dlatego trzeba o nim pamiętać podczas wykonywania jakichkolwiek manewrów. Co ważne, nieostrożne użycie tego typu uchwytu na rowery może zostawić ślady na karoserii.

Na jaki przewóz rowerów się zdecydować?

Przede wszystkim rower w transporcie powinien być bezpieczny, żeby nie doszło do jego zarysowania i uszkodzenia. Wybierając bagażnik trzeba zwracać uwagę, by sam montaż nie był problematyczny. Bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo na drodze. Warto więc wybierać produkty wysokiej jakości sprawdzonych marek. Trzeba zdawać sobie sprawę, że w trasie samochodem wykonuje się liczne manewry, a zapakowane rowery nie powinny ich utrudniać.

Jeżeli szukasz dobrych bagażników do transportu rowerów, niezależnie czy chodzi o te, które mocuje się na dachu czy też te, które mocowane są do haka, tylnej klapy czy zapasowego koła, to zdecydowanie dobrą decyzją jest sprawdzenie strony taurus.info.pl

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.
Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 2,069 sek