Home / Artykuły / Gdzie oglądać World Superbike w sezonie 2023?

Gdzie oglądać World Superbike w sezonie 2023?

tv

Startuje kolejny sezon mistrzostw świata motocykli produkcyjnych – World Superbike. Wielu fanów wyścigów jak co roku zastanawia się, jak najlepiej oglądać serię WSBK. Odpowiedź jest dość złożona bo zależy to od konkretnych oczekiwań. Na szczęście, rozwiązań jest kilka, i to bardzo przystępne dla kibiców.

World Superbike jest serią, której partnerem od lat jest telewizja Eurosport. Wyścigi można więc oglądać w telewizji na kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2, jednak niestety nie wszystkie te wyścigi są transmitowane na żywo. Duża część pokazywana jest z odtworzenia w późniejszych godzinach. Stacje TV Eurosport 1 i Eurosport 2 można znaleźć w ofercie np. Polsat Box, CANAL+ czy w kablówkach.

Lepszą opcją jest pakiet Eurosport Extra. Po skasowaniu Eurosport Playera z końcem 2022 roku, obecnie jego rolę przejął pakiet Eurosport Extra w usłudze Player.pl. Pakiet Eurosport Extra gwarantuje możliwość oglądania transmisji sportowych na żywo, po polsku lub angielsku, niezależnie czy wydarzenie jest pokazywane na żywo w TV czy też nie. Można więc mieć pewność, że zobaczy się wszystkie kwalifikacje i wyścigi WSBK na żywo. Dostępny jest poprzez stronę internetową w przeglądarce albo aplikacje mobilne oraz Smart TV.

Najtańsza opcja to pakiet Eurosport Extra + Player (z reklamami) w cenie 20zł za 30 dni. Za 30zł można wykupić wersję Eurosport Extra + Player (bez reklam), również na 30 dni. Czy warto? Naszym zdaniem dla fanów motorsportu to naprawdę świetna opcja. Eurosport ma w ramówce również inne serie motocyklowe, w tym długodystansowe mistrzostwa świata FIM EWC, British Superbike czy żużlowe Speedway Grand Prix. Jest także mnóstwo ścigania samochodowego, z Le Mans 24h na czele. Pakiet Eurosport Extra można także kupić od razu na cały rok, w cenie 119zł za wersję z reklamami, oraz 179zł bez reklam. Pakiet można oczywiście również łączyć z innymi pakietami Player.pl.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ostatnia opcja to oficjalna usługa World Superbike Video Pass. W cenie 69,90 euro otrzymuje się dostęp do pełnego sezonu – czyli treningów (nie wszystkich), kwalifikacji i wyścigów w sezonie 2023. W przeliczeniu na złotówki, to ok. 330zł. Tutaj nie otrzymamy polskiego komentarza, ale plusem niewątpliwie jest dostęp do bazy materiałów organizatora WSBK. A ta jest ogromna i zawiera wyścigi od 2006 roku a także filmy dokumentalne związane z tym cyklem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

 1. Ten post trzeba linkować za każdym razem jak się pojawi krytyka na to, ze Polsat jest zły bo daje transmisję za darmo i na stronie i w playerze i w aplikacji mobilnej, ale nie transmituje jej na antenie…

 2. Szukanie transmisji na Eurosport Playerze było trudne, zwłaszcza w aplikacji mobilnej, teraz, choć wydawało się to niemożliwe wygląda na jeszcze trudniejsze.

 3. Te ceny Videopasów są szalone.
  WSBK 70€ rocznie
  Moto GP 30€ miesięcznie !!!
  To F1 przy nich jak za darmo, bo tylko 50€ rocznie, a pierwszy rok 40€.
  Jakby chciał to wszystko kupić to ledwo wypłaty starczy na te same VOD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,471 sek