Home / Artykuły / BMW M3 – sportowy charakter i niezwykłe osiągi

BMW M3 – sportowy charakter i niezwykłe osiągi

BMW M3 w swojej sportowej wersji jest uznawany za cel dla wielu Polaków. Auto idealnie zdaje się wyważyć klasyczny styl marki, ekskluzywność i funkcjonalność. Dostępne w salony BMW najnowszy model BMW M3 jest oczywiście drogą, ale również oferującą użytkownikowi bardzo wiele opcją. BMW seria 3 nie jest na rynku nowa i wyrobiła sobie duże grono fanów wśród starszych odbiorców. Szczególnie ze względu na osiągi, komfort i dostępność części BMW. Dostosowując się do nowego pokolenia kierowców, którzy mają inne oczekiwania i budżet, legendarna firma zdecydowała się na wypuszczenie BMW M3 Limuzyna. Jak dobra jest najnowsza odsłona BMW seria 3? Która z wersji pojazdu najmniej pali na 100 kilometrów?

Nowy model BMW seria 3

Cechujące się szczupłymi i eleganckimi modelami pojazdy z serii BMW M3 debiutują na rynku. Bazując na rozległej populacji fanów modelu, zdecydowano się na wprowadzenie innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań w ramach tradycyjnego i docenianego modelu. Dzięki dołączeniu atrakcyjnego wyglądu pojazdu do już przekonującej warstwy technicznej pojazdu powstała, powstała niecodzienna mieszanka wszystkich tych cech, które na rynku motoryzacyjnym cenione są od zawsze. Samochody BMW seria 3 oferują nie tylko wysoki komfort, ale i elegancję tym, którzy skłonni są w nie zainwestować. Warto więc zapoznać się z poniższą listą modeli opartą o dane techniczne udostępnione przez BMW i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. W celu zakupu jednego z nich w konkurencyjnych cenach warto sprawdzić również ofertę dealera BMW M-Cars.

Rodzaje BMW M3 dostępne na rynku

BMW M3 łączy w sobie klasyczne rozwiązania znane fanom motoryzacji z poprzednich odsłon modelu, jak i kompletnie innowacyjne technologie. Nie sposób wyobrazić sobie salon samochodowy BMW, w którym nie znajdziemy choć jednego modelu z tej bardzo popularnej serii. W nowym modelu BMW seria 3 producenci postawili jednak zdecydowanie na jakość i prestiż. Dzięki aerodynamicznej konstrukcji samochód pozwala kierowcy osiągać większe prędkości, jak i odczuwać większy komfort poruszania się pojazdem. Pojazd idealnie pasuje do potrzeb nowoczesnego człowieka sukcesu, który chce zamanifestować swój status. Dostępnych do zakupu jest kilka wersji, które wypada przybliżyć, jeśli interesuje nas jak najbardziej sprofilowany pod nasze potrzeby zakup.

BMW M3 Limuzyna

Standardowa wersja najnowszej serii BMW M3 pozwala na osiągnięcie mocy 480 koni mechanicznych. Model posiada napęd na tylne koła, co pozwala na wybitną zwrotność i osiąganie wysokiej satysfakcji podczas jazdy. Wśród aut sportowych, wyróżnia go również 6-ścio biegowa skrzynia manualna, która dodatkowo pozytywnie wpływa na kontrolę kierowcy podczas jazdy. Zużycie paliwa na 100 km w tym modelu wynosi od 10 do 10,2 litrów.

BMW M3 Competition Limuzyna

To kolejny model oferowany przez salony BMW. Ten wyróżniany przez najbardziej wybrednych konsumentów model auta posiada większą ilość koni mechanicznych, bo aż 510. Pozwala to zwiększyć czas rozpędzenia się pojazdu, jak i jego maksymalną prędkość. Z pewnością, to ta wersja BMW M3, która powinna trafić w ręce prawdziwych fanów motoryzacji skupionych na osiągach i płynności w prowadzeniu samochodów. W porównaniu do standardowej wersji pali on też nieznacznie mniej paliwa. Całkowite zużycie paliwa na 100 kilometrów wynosi bowiem 9,8 litra.

BMW M3 Competition Limuzyna z M xDrive

Powyższy model to ten przeznaczony dla bardziej eleganckich i stonowanych odbiorców. Cechuje go bezwzględne posłuszeństwo kierowcy i łatwość prowadzenia, która w codziennym życiu jest jednym z tych najważniejszych elementów decydujących o wyborze auta. Model pali około 10 litrów paliwa na 100 kilometrów, co stawia go pod tym względem prawie na równi z podstawową wersją BMW seria 3.

BMW M340i xDrive Limuzyna i BMW M340d xDrive Limuzyna

Podczas projektowania tych dwóch wersji BMW seria 3, producenci postawili na ekonomiczność i styl. Dużą zaletą dla osób, które zwracają uwagę na taniość utrzymania pojazdu w nowoczesnym świecie, będzie wybór BMW seria 3 w wersji BMW M340i xDrive. Pali ona jedynie 5,9 do 6,4 litrów na 100 kilometrów. Poza niskim zużyciem energii pojazdy te wyróżniają się wybitnym stylem, który różni się od podstawowej wersji BMW M3.

Źródło: art. sponsorowany

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 1,092 sek