Home / IDM / Najlepsza runda Daniela Blina w IDM Supersport!

Najlepsza runda Daniela Blina w IDM Supersport!

W miniony weekend na czeskim torze Most odbyła się kolejna, trzecia już runda niemieckiej serii IDM. W klasie Supersport po raz kolejny wystartował Daniel Blin. Zawodnik AF Racing Team startujący na Ducati Panigale V2 dwukrotnie zameldował się na podium i zanotował najlepszy weekend w tym roku! Umocnił się także w klasyfikacji generalnej, choć strata do lidera wyraźnie wzrosła.

W tym roku Blin już na otwarcie sezonu pokazał się z rewelacyjnej strony, zajmując dwukrotnie 3. pozycję na Sachsenringu. Po kolejnej rundzie na Oschersleben zakończonej bez podium, tym razem było jeszcze lepiej. W 1. wyścigu Blin zajął 3. pozycję, a w 2. wyścigu był 2. To zagwarantowało mu „okopanie się” na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej, bowiem dorobek punktowy zawodników za nim był w ten weekend wyraźnie skromniejszy! Jednocześnie, bardzo blisko w tabeli jest wicelider.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lepszy w ten weekend był jedynie zwycięzca obu wyścigów, Andreas Kofler, który sięgnął po komplet wygranych. Austriak po trzech zwycięstwach pewnie przewodzi w klasyfikacji mając 126 punktów. Luca de Vleeschauer ma 95 oczek, a tylko cztery mniej – Daniel Blin, z 91 punktami na koncie. Czwarty Lennox Lehmann zdobył jak na razie 71 punktów. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery podwójne rundy.

Warto dodać, że Ducati Daniela Blina jest jedynym Panigale V2 w TOP10 klasyfikacji generalnej. 11. miejsce w tabeli zajmuje czeski zawodnik Stepan Zuda, partner zespołowy Blina z AF Racing Teamu, który od początku weekendu miał spore problemy i karę startu z alei serwisowej. Przypomnijmy, że Zuda wygrał otwarcie sezonu IDM Supersport i przez moment był liderem cyklu, zanim na czele „zmienił” go Andreas Kofler.

Fot. Aleksander Bala / motogp.pl

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,768 sek