Home / Artykuły / Dlaczego warto wybrać się do Czech?

Dlaczego warto wybrać się do Czech?

Wygrzewanie się na słońcu w śródziemnomorskich czy afrykańskich krajach jest z pewnością bardzo przyjemne, ale wcale nie trzeba jechać tak daleko, by przeżyć ciekawą przygodę. Wyjątkowa kraina czeka już na południowej granicy z Polską. Zresztą Czechy, bo o nich mowa, od zawsze cieszą się wyjątkową popularnością wśród naszych rodaków. Dlaczego warto pojechać do Czech? Przeczytaj nasz artykuł, aby się przekonać, że istnieje kilka ważnych powodów odwiedzin!

Niezwykła Praga

Jest powszechnie uznawana za jedną z najpiękniejszych stolic Europy. Większość ludzi kojarzy Czechy właśnie z Pragą. I trudno się im dziwić – to tutaj można znaleźć perełki architektury o wielowiekowej historii. Na miłośników literatury czekają liczne miejsca związane ze słynnymi pisarzami (np. Dom pod Minutą), zabytkowy Zamek na Hradczanach, klimatyczna Złota Uliczka czy historyczny kompleks nad Wełtawą. Ponadto Praga przez całą dobę oferuje liczne atrakcje turystyczne, włącznie z rozbudowanym życiem nocnym. A dojazd do stolicy Czech z Polski jest bardzo prosty: wystarczy 10-dniowa winieta online.

Czeska strona Karkonoszy

Miłośnicy przyrody również znajdą coś dla siebie. Czeskie Karkonosze są doskonale skomunikowane z polskimi, więc można na spokojnie przejść się do nich pieszo lub podjechać rowerem. A jakie atrakcje tu czekają? Przede wszystkim wieże widokowe, wodospady, a także fauna i flora z parku narodowego (nawiasem mówiąc, jednego z najchętniej odwiedzanych w całej Europie). Oprócz tego polecamy zajrzeć do Novosadu, czyli historycznej huty szkła.

Zabytkowe Brno

Wróćmy jeszcze do miejskich rozrywek. Brno to drugie największe miasto w Czechach i ma równie wiele do zaoferowania. Na dodatek znajdziemy tam miejsca unikatowe na europejską skalę. Dobrym tego przykładem jest symbol modernizmu, czyli znajdująca się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO willa Tugendhatów. Oczywiście nie samymi zabytkami człowiek żyje, więc warto wspomnieć, że w Brnie niemal codziennie są organizowane imprezy w licznych piwiarniach warzących piwo na miejscu. Fani MotoGP świetnie kojarzą miasto jako gospodarza rund o GP Czech w latach 1965–1982 oraz 1987–2020.

Znakomita kuchnia

Czesi wyróżniają się bogatą kulturą biesiadowania. To właśnie ona w dużej mierze wpływa na pozytywne postrzeganie tego niewielkiego kraju. Co ma do zaoferowania czeska kuchnia? Prawdziwe przysmaki, takie jak smażony ser, knedliki czy kiełbasy w kwaśnej zalewie. Do tego warto zamówić jedno z lokalnych piw, zwłaszcza praski Staropramen, pilzneński Gambrinus lub Radegast. Piwosze na pewno będą bardzo zadowoleni!

Jak przygotować się na wyjazd do Czech?

Z uwagi na niewielką odległość do naszych południowych sąsiadów wielu Polaków decyduje się na wypad za granicę we własnym samochodzie. Wówczas przydaje się winieta. Czechy pozwalają na wykup wersji rocznych, miesięcznych, a nawet 10-dniowych. Ta ostatnia opcja jest szczególnie popularna wśród weekendowych turystów, ponieważ pozwala niewielkim kosztem poruszać się po wszystkich drogach kraju Republiki Czeskiej. Winiety w dobrej cenie zamówisz na stronie ewinietki.pl. Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do sprawdzenia tej oferty.

Źródło: artykuł sponsorowany

Komentarze: 1

  1. Takie pitu pitu, a zabrakło kompleksu Dolni Vitkovice koło Ostrawy, unikatowy kompleks industrialny o statusie zabytku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,891 sek