Home / Artykuły / Jak się ubrać na quada, crossa czy enduro i gdzie zaopatrzyć?

Jak się ubrać na quada, crossa czy enduro i gdzie zaopatrzyć?

Enduro, cross czy jazda quadem to dyscypliny, które siłą rzeczy wymagają specjalnego wyposażenia. Nie sposób wyobrazić sobie tak ekstremalnych sportów uprawianych w dresie i trampkach. Ubrania używane w tych wypadkach mają na celu podwyższenie komfortu kierowcy, zapewnienie mu wygody podczas użytkowania pojazdu, a przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa. Jakie elementy muszą znaleźć się w komplecie i gdzie można je kupić?

Kask

W każdym z wymienionych przypadków jest podstawowym elementem wyposażenia, ponieważ jego zadaniem jest ochrony najbardziej newralgicznej części ciała, a więc głowy. Żaden z miłośników crossa, enduro lub quadów nie planuje wypadków, ale warto być ubezpieczonym, ponieważ bez kasku nawet pozornie niegroźne wypadki mogą okazać się groźnymi.

Za najlepsze kaski offroad uznaje się dzisiaj kaski z kompozytów włókien szklanych, węglowych czy organicznych. Są odpowiednio twarde i sztywne, chroniąc czaszkę przed uszkodzeniem w razie wypadku. Nowoczesne technologie pozwalają zaś na to, aby warstwy kasku w razie wypadku delikatnie się przesuwały, co zapewnia dodatkową amortyzację. Ogromny wybór znakomitych kasków uznanych producentów sprawia, że każdy może znaleźć idealny model dla siebie.

Spodnie

Spodnie na crossa, enduro czy quada powinny być wykonane z materiałów, które cechują się ponadprzeciętną trwałością, odpornością na uszkodzenia oraz rozerwanie. Kluczowe są tutaj więc jakość oraz mocne szwy. Jednocześnie grube i solidne materiały muszą zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza, co przekłada się na komfort podczas jazdy w najróżniejszych warunkach.

Eksperci przestrzegają przed kupowaniem spodni zbyt luźnych, ponieważ nadmiar tkaniny może znacząco ograniczać swobodę ruchów. Wysokiej jakości spodnie posiadają specjalne wywietrzniki, które umożliwiają wentylację nóg, a także skórzane panele po wewnętrznej stronie, które umożliwiają lepsze kontrolowanie maszyny. Wysoka jakość materiałów sprawia w tym wypadku, że nogi są nieustannie chronione przed zadrapaniami spowodowanymi jazdą w trudnym terenie, kamieniami czy żwirem.

Buty

Buty to kolejny element wyposażenia tego rodzaju sportowców, którego nie powinno się bagatelizować. Klasyczne obuwie na crossa, enduro czy quada powinny mieć gumową podeszwę z wyraźnym bieżnikiem, który uniemożliwia ześlizgiwanie się stóp. Dzięki temu bardzo dobrze trzymają się podnóżka, a ponadto zapewniają stabilizację i przyczepność podczas chodzenia.

Buty zwykle są wysokie, wyposażone w dużą ilość ochraniaczy i wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie ulegną zniszczeniu podczas pierwszej czy drugiej jazdy. Powinny posiadać bardzo mocne zatrzaski, dzięki którym nie spadną z nóg podczas wykonywania najróżniejszych manewrów, a także system uszczelniający. Ten ostatni jest szczególnie ważny podczas jazdy w trudnych warunkach, takich jak kałuże, płytkie rzeki czy jesienna pogoda. Z kolei zawiasy, zwane również ruchomą kostką, pozwalają lepiej chronić nogi przy jednoczesnym zapewnianiu pełnej swobody ruchów.

Ochraniacze

To ostatni element wpływający w wielkim stopniu na komfort i bezpieczeństwo kierowców. Dostępne są w różnych formach, a wszystkie z nich mają za zadanie ochronę poszczególnych części ciała. Ochraniacze tułowia mają za zadanie chronić klatkę piersiową, ramiona, żebra, nerki czy plecy, przez co nawet poważnie wyglądające wypadki okazują się mniej inwazyjne i groźne. Powinny być wyposażone w regulację, wentylację i zapewniać krycie optymalnie dopasowane do stylu jazdy.

Wysokiej jakości ochraniacze są wykonane z solidnych materiałów odpornych na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, a także być obszyte tkaninami antyzapachowymi. W niektórych przypadkach koniecznością jest również zainwestowanie w ochraniacze łokci i kolan, które chronią przed kontuzją niezwykle wrażliwe stawy, a także stabilizatory karku. Wszystkie te elementy sprawiają, że w razie wypadku, najbardziej narażone na uszkodzenie części ciała będą możliwie najbardziej chronione.

Gdzie zaopatrzyć się w ubrania na crossa, enduro i quada?

BlueBike – https://bluebike.pl/ to rodzinna firma funkcjonująca od ponad dwudziestu lat, która od lat związana jest z motosportem. Połączenie pasji, doświadczenia i bacznej obserwacji światowych trendów sprawia, że twórcy firmy zapewniają swoim klientom produkty z najwyższej półki. W bogatej ofercie BlueBike znajdują się stroje dla crossowców i nie tylko w różnych wersjach kolorystycznych i o różnych parametrach, a także obszerny wybór kasków czy ochraniaczy. Wielbiciele motosportów znajdują tutaj wszystko to, czego potrzebują, aby poświęcać się pasji z poczuciem bezpieczeństwa.

Źródło: artykuł sponsorowany

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 2,060 sek