Home / Artykuły / Jak wybrać dobry i tani telewizor? Poznaj nasze podpowiedzi przed wizytą w sklepie!

Jak wybrać dobry i tani telewizor? Poznaj nasze podpowiedzi przed wizytą w sklepie!

Szukasz nowego telewizora, ale masz ograniczony budżet? Spokojnie! Na rynku bez problemu znajdziesz solidny i jednocześnie tani telewizor. Niska cena idzie w parze z wysoką jakością obrazu, a Ty masz pewność, że nie przepłacasz. Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając taki sprzęt? Sprawdź!

Na co zwrócić uwagę, kupując telewizor?

Jeśli chcesz wydać mniej, nie kieruj się w pierwszej kolejności takimi czynnikami jak wielkość matrycy czy marka. W tym przypadku najważniejsze są:

 • odpowiednia technologia matrycy – by kolory, kontrast i ostrość obrazu były wysokiej jakości,
 • rozdzielczość ekranu – mająca wpływ przede wszystkim na komfort oglądania,
 • dodatkowe funkcje – takie jak smart TV czy wygodny pilot.

Odpowiedz sobie też na pytanie, do czego będziesz używać telewizora. Czy zależy Ci jedynie na oglądaniu kablówki? A może chcesz również grać na konsoli i korzystać z internetu?

Wybierz odpowiednią technologię

Na rynku znajdziesz tanie telewizory, które wykorzystują różne technologie matrycy. Każda z nich skutkuje zróżnicowanym sposobem wyświetlania np. kolorów czy kontrastu. W zależności od Twoich potrzeb sprawdzi się trochę inne rozwiązanie. Jakie technologie są dostępne?

 • LED – matryca podświetlana diodami LED, standard w tanich telewizorach, jakość niższa niż QLED, OLED itp.
 • Mini LED – matryca podświetlana diodami LED, które są mniejsze niż standardowe, co poprawia widoczność szczegółów i nasycenie kolorów.
 • QLED – matryca podświetlana standardowymi diodami LED, dodatkowo wykorzystywane quantum dots (kropki kwantowe), może być cienka i zakrzywiona.
 • OLED – matryca z wieloma małymi diodami, z których każda świeci samodzielnie, jedna z najdroższych technologii, o wysokim współczynniku płynności obrazu.
 • NanoCell – matryca z niewielkimi nanocząsteczkami, wysokiej jakości obraz bez względu na to, z którego miejsca oglądasz TV (nie trzeba patrzeć na wprost).
 • NeoQLED – matryca łączy podświetlenie wieloma diodami LED i kropkami kwantowymi, nowoczesna technologia wysokiej jakości.

Co powinieneś wybrać? Tanie telewizory zwykle mają zastosowane technologie LED, OLED lub QLED, które w trakcie codziennego oglądania zapewnią Ci odpowiedni komfort.

Jakość obrazu a rozdzielczość

Na jakość obrazu w tanim telewizorze ma wpływ także rozdzielczość. Sprzęt wybierasz zwykle na lata, dlatego najlepiej postawić na nowoczesną technologię.

 • HD Ready – 1280 × 720 px, najtańsze rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku niewielkich ekranów.
 • FullHD – 1980 × 1080 px, standardowa rozdzielczość, która zapewnia wyraźny i głęboki obraz.
 • 4K Ultra HD – 3840 × 2160 px, pozwala oglądać filmy w jakości podobnej do tej w kinie.
 • 8K Ultra HD – 7680 × 4320 px, najwyższa możliwa rozdzielczość, najlepiej sprawdzi się w przypadku miłośników gamingu.

Tanie telewizory z dobrymi parametrami

Jeśli interesuje Cię tani telewizor z dobrymi parametrami, Neonet ma w swojej ofercie spory wybór takich sprzętów. Z łatwością wybierzesz taki, który odpowie na Twoje potrzeby. Choć jakość obrazu oraz funkcjonalność często grają pierwsze skrzypce, pamiętaj także, aby dopasować wielkość ekranu do rozmiarów pomieszczenia, w jakim będzie znajdował się telewizor. Zapewni Ci to odpowiedni komfort użytkowania i znacznie odciąży wzrok.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 1,161 sek