Home / Artykuły / Jak zorganizować wnętrze aut dostawczych i użytkowych?

Jak zorganizować wnętrze aut dostawczych i użytkowych?

Wiele firm o różnych profilach działalności funkcjonuje przede wszystkim w terenie. Pracownicy wykorzystując auto służbowe działają bezpośrednio u klienta, przeprowadzając prace usługowe, instalatorskie lub montażowe. Aby samochód sprawdzał się w codziennym użytkowaniu, warto odpowiednio go wyposażyć. Jak zorganizować wyposażenie pojazdów dostawczych i o czym warto pamiętać?

Kto wykorzystuje zabudowy do aut dostawczych i użytkowych?

Pojazdy użytkowe wykorzystuje się przede wszystkim w pracy, która wymaga przewożenia dużej ilości specjalistycznego sprzętu, narzędzi lub organizacji stanowiska pracy bezpośrednio w terenie. Korzystają z nich firmy instalatorskie, budowlane, montażowe, przedsiębiorstwa zajmujące się montażem oraz konserwacją instalacji OZE oraz utrzymaniem ruchu.

Zabudowy warsztatowe pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni przy jednoczesnym zabezpieczeniu przewożonego ładunku. Z kolei pojazd dostawczy ma na celu zapewnić ochronę i stabilizację transportowanych towarów podczas podróży. 

W obu typach pojazdów kluczowe znaczenie ma dopasowanie zabudów do indywidualnych potrzeb. Każda działalność gospodarcza wyróżnia się swoją specyfiką i potrzebami, więc zabudowę trzeba zaprojektować tak, aby w pełni uwzględniała warunki pracy klientów.

Jak zorganizować wyposażenie samochodów dostawczych i użytkowych?

Pierwszym krokiem, poprzedzającym jeszcze stworzenie projektu, powinna być identyfikacja potrzeb klienta. Zabudowa auta może przebiegać na wiele różnych sposobów. Poniżej prezentujemy kilka rozwiązań, jakie znajdziesz w ofercie firmy GEMA Poland.

Panele boczne

Panele boczne tworzą oparcie dla pozostałych elementów zabudowy. Są zbudowane z profili wyposażonych w otwory montażowe w odległości 2,5 cm, co pozwala na precyzyjne dopasowanie wysokości poszczególnych półek i szuflad. Dzięki wykorzystaniu dwóch różnych głębokości przy budowie jednego panelu to oszczędność miejsca i możliwość wykorzystania całej dostępnej przestrzeni bagażowej.

Budowa paneli bocznych umożliwia też wykorzystanie ich jako punkt oparcia dla wielu elementów dodatkowych, np. uchwytów na spray, kabli lub apteczki.

Szuflady

Firma GEMA oferuje szuflady w kilku różnych wymiarach, w tym największy to aż 120 cm. Wielu klientów celowo wybiera jedną szufladę o długości 120 cm zamiast dwóch mniejszych, ponieważ jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, zapewniające podobną funkcjonalność.

Udźwig każdej z szuflad wynosi aż 90 kg. Są wyposażone w ruchome separatory, które można zablokować w dowolnym miejscu, aby zabezpieczyć przewożony ładunek. Spód wykonany z tworzywa sztucznego nie tylko skutecznie wytłumia drgania występujące podczas jazdy, ale zapobiega też przesuwaniu się wyposażenia.

Półki

Półki GEMA do samochodów dostawczych służą do wygodnego rozmieszczenia elementów o dużych gabarytach. Występują w aż 12 różnych gabarytach, a najdłuższe z nich mają aż 3 metry. Udźwig każdej półki to 120 kg, więc można je obciążać bez obaw o odkształcenie materiału.

Podobnie jak szuflady, półki zostały wyposażone w ruchome separatory. Wygodny system regulacji wysokości pozwala na samodzielne przebudowanie rozmieszczenia zabudowy i dostosowanie jej do aktualnych potrzeb. Większość półek nie tylko tworzy dodatkową przestrzeń do zagospodarowania, ale też stabilizuje całą konstrukcję w przestrzeni bagażowej, dzięki czemu jest ona jeszcze bardziej odporna na wstrząsy i obciążenie.

Kuwety narzędziowe

Kuwety narzędziowe to rozwiązanie niezwykle często wykorzystywane przez hydraulików, specjalistów z branży fotowoltaicznej i klimatyzacyjnej podczas usług serwisowych. Pozwalają na wygodne przewożenie drobnych elementów bez ryzyka ich przypadkowego zgubienia podczas jazdy. Ułatwiają segregację poszczególnego typu części, dzięki czemu łatwiej o uzupełnianie ich zapasów na bieżąco.

Uchwyty mocujące

Kiedy pojawia się potrzeba transportu skrzynek narzędziowych zawierających wiele elementów lub drogie narzędzie, idealnym rozwiązaniem będą uchwyty mocujące. Najprostszym i najtańszym wyjściem są pasy stabilizujące. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być ruchome blokady.

Dodatkowe akcesoria

Oprócz klasycznych rozwiązań zapewniających dodatkowe miejsce do magazynowania narzędzi lub części do samochodów można wybrać także dodatkowe elementy przystosowanie do konkretnego rodzaju prac. Dobrym przykładem jest np. rozkładany stół wyposażony w imadło przeznaczony do realizacji lekkich lub ciężkich prac ślusarskich, w zależności od wybranego modelu. Warto wskazać też na takie elementy zabudów, jak listwy typu airline przeznaczone do montowania na nich adapterów lub haczyków, uchwyty na spraye, kanistry lub kabel albo wieszana na ścianie apteczka pierwszej pomocy.

Warto pamiętać, że poszczególne elementy zabudowy mogą być łączone ze sobą na wiele różnych sposobów tak, aby uzyskać zadowalający efekt. Możliwość personalizacji każdego elementu systemu sprawia, że rozwiązania GEMA łatwo dopasować do każdego samochodu, niezależnie od docelowej branży.

Czym powinna wyróżniać się organizacja aut użytkowych?

Pojazd użytkowy lub auto dostawcze, które służą do konkretnego celu, powinny być wyposażone w spersonalizowaną zabudowę. Na rynku usługi montażowe w tym zakresie  świadczy wiele firm, więc jak wybrać tę właściwą i na jakie elementy oferty zwrócić uwagę?

Przede wszystkim wyposażenie aut powinna wyróżniać elastyczność na etapie projektowania. Specjaliści z GEMA Poland przygotowując projekt, kierują się przede wszystkim potrzebami klienta. Przygotowanie zabudów “szytych na wymiar” nie stanowi żadnego problemu. Ogranicza nas wyłącznie Twoja wyobraźnia!

Precyzyjne dopasowanie poszczególnych elementów oraz innowacyjne rozwiązania pozwalają na stworzenie zabudowy przeznaczonej specjalnie z myślą o konkretnych zadaniach, jak np. prace ślusarskie, transport kabli, skrzynek narzędziowych czy artykułów pierwszej pomocy. Dla nas liczy się przede wszystkim funkcjonalność.

We współpracy liczy się także szybkość realizacji zadania. Firma GEMA Poland przygotowuje projekt na indywidualne zlecenie, ale mimo to jest w stanie przystąpić do realizacji wykonania w ciągu kilku dni. To szczególnie istotne, jeżeli firmie zależy na przystosowaniu dużej floty pojazdów w krótkim czasie.

Najwyższej jakości zabudowa warsztatowa. Sprawdź ofertę GEMA Poland

Jeżeli szukasz sprawdzonej firmy, która przygotuje dla Ciebie zabudowy warsztatowe, sprawdź ofertę firmy GEMA Poland. Świadczymy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Działamy na terenie całego kraju. Nasz system to gwarancja oszczędności miejsca, a także 100-procentowe bezpieczeństwo transportowanych materiałów i narzędzi. Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu rozwiązań dla samochodów wszystkich marek, m.in. Mercedes, Volkswagen, Opel czy IVECO.

Do produkcji elementów zabudowy wykorzystujemy lekki i wytrzymałe materiały. Stosujemy wyłącznie tłoczone aluminium oraz kompozyty, zapewniające cichą i płynną pracę ruchomych elementów.

Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się, że przygotujemy dla Ciebie dokładnie taką zabudowę, jakiej potrzebujesz.

Źródło: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,935 sek