Home / Artykuły / Jaki program diagnostyczny do warsztatu samochodowego?

Jaki program diagnostyczny do warsztatu samochodowego?

Zastanawiasz się nad tym, w jakie oprogramowanie diagnostyczne wyposażyć swój warsztat, tak by odpowiadał on dobrze na potrzeby współczesnego klienta? Przygotowaliśmy parę propozycji, które na pewno Ci w tym pomogą. Koniecznie zapoznaj się z treścią naszego artykułu!

Nowoczesny program diagnostyczny do warsztatu 

Istnieje wiele różnych programów, którymi można przeprowadzić skuteczną diagnostykę podstawowych rodzajów pojazdów i popularnych usterek. Nie wszystkie jednak są na tyle uniwersalne, by móc na nich polegać w każdej sytuacji, zwłaszcza jeżeli problem dotyczy nowoczesnych technologii stosowanych w motoryzacji.

Z tego powodu warto zainwestować w uniwersalny program diagnostyczny do warsztatu, który można w razie potrzeby rozbudować o dodatkowe funkcjonalności za pośrednictwem instalacji dodatkowych aplikacji. W przypadku samochodów elektrycznych taką funkcjonalność zapewnia aplikacja Pojazdy Elektryczne, o której więcej możesz dowiedzieć się na stronie https://www.texapoland.pl/software/texa-app/pojazdy-elektryczne/ 

Dobry program diagnostyczny do warsztatu musi mieć też rozbudowaną i aktualną bazę danych oraz przyjazny interfejs, który sprawi, że korzystanie z niego nie będzie przysparzać mechanikom żadnych trudności. Czy istnieje tego rodzaju oprogramowanie? Tak, to IDC5 od firmy TEXA. 

Program do warsztatu diagnostycznego do elektryków

Współczesne samochody dostarczają wielu wyzwań nawet wykwalifikowanym mechanikom. Warsztaty muszą zmagać się coraz częściej między innymi z usterkami silników i systemów ładowania w pojazdach elektrycznych oraz hybrydach. W związku ze wzrostem popularności tego rodzaju samochodów nie można być obojętnym na te problemy.

Program do warsztatu diagnostycznego IDC5 ma możliwość ściągnięcia specjalnej aplikacji, która umożliwia profesjonalną analizę problemów związanych z działaniem tak zwanych “elektryków”. Zawiera ona rozbudowaną bazę funkcji i aktywacji, które znacznie ułatwiają znalezienie i naprawę usterek występujących w takich pojazdach. Jeżeli chcesz przygotować swój warsztat na klientów w samochodach elektrycznych, koniecznie sprawdź https://www.texapoland.pl/software/texa-app/pojazdy-elektryczne/.

Oprogramowanie warsztatowe do kodowania kluczy

Na jakie inne problemy przygotować jeszcze współczesny warsztat? Możemy wymienić między innymi usterki związane z kodowaniem elektronicznych kluczyków samochodowych. Naprawy i wymiany tych elementów bardzo często zajmują mechanikom wiele czasu i nie przeprowadza się ich łatwo.

Na szczęście oprogramowanie warsztatowe IDC5 od TEXA ma możliwość zaradzenia i tego typu kłopotom. Aplikacja kodująca klucze samochodowe pozwala na przyśpieszenie takich procesów i ułatwia pracę nad kluczykami, pilotami, centralkami oraz immobilizerami. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://www.texapoland.pl/software/texa-app/kodowanie-kluczy/ 

Źródło: art. sponsorowany

 

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 1,853 sek