Home / Artykuły / Jednoślad – ratunek w zatłoczonym mieście

Jednoślad – ratunek w zatłoczonym mieście

Już w wielu polskich miastach liczba aut przekroczyła magiczny milion. Dorzućmy do tego kiepską infrastrukturę i już możemy „cieszyć się” wielokilometrowymi korkami i co najmniej godzinną drogą do domu. A może warto przesiąść się na motocykl i zyskać cenny czas?

Złoty środek na wąskie drogi

Co łączy Azję i Włochy? Wąskie uliczki i miłość do jednośladów! Nie od dziś wiemy, że ukształtowanie terenu, jak i infrastruktura mają duży wpływ na rynek motoryzacyjny. O ile dla klasycznego turysty wąskie i kręte alejki Italii czy zatłoczone tokijskie ulice mają swój urok i wdzięk, o tyle dla mieszkańca miasta, który każdego dnia próbuje dostać się do domu, podróż samochodem może nastręczać trudności. Stąd warto pójść w ślady azjatyckich oraz włoskich przyjaciół i wybrać podróż jednośladem.

Oszczędzaj swój czas

Czas – coraz częściej to nasz produkt deficytowy. Każdego dnia robimy wszystko, by jak najdłużej cieszyć się wypoczynkiem, czasem z rodziną i przyjaciółmi. Co, jednak gdy podróż do pracy, do domu lub na zakupy to istny pożeracz czasu? Postawmy na skuter lub motocykl.

Skuter – strażnik zegarka i budżetu

Niech nie zmyli nas licznik prędkości. Choć ten jednoślad nie należy do najszybszych i na polu szybkości ustępuje swojemu starszemu bratu – motocyklowi, to jednak pamiętajmy, że jest niezwykle zwrotny i wąski. To sprawia, że bez problemu przemierzy ciasne uliczki, a także w szybkim czasie pomoże pokonać wielokilometrowe korki. Poza tym jest to doskonała opcja dla tych, którzy chcą spróbować swojej przygody z jednośladem.

Kto z nas nie przeraził się, gdy ostatnio zawitał na stację paliw. Wszechobecna drożyzna i wysoka inflacja wymuszają na nas zainteresowanie się rozwiązaniami ekonomicznymi. I tu znów skuter wychodzi nam naprzeciw. Skutery naprawdę palą bardzo mało. Oczywiście wszystko uzależnione jest od tego, czy wybierzemy jednoślad cztero- lub dwusuwowy. Ten drugi będzie palił więcej, bo około 3-4 litrów na 100 km. To i tak o dwa, trzy litry mniej, niż popularne w Polsce samochody osobowe.

Motocykl – gdy liczy się także prędkość

Co jednak, gdy chcemy szybko pokonać zatłoczone ulice miasta, ale kochamy prędkość i cenimy sobie płynną jazdę? Zamiast skutera wybierzmy motocykl z silnikiem o większej pojemności. Oczywiście większa maszyna to i większy gabaryt, ale bez obaw – w polskich realiach duży jednoślad z sukcesem przeciśnie się między samochodami.

Z jeszcze jednego, ekonomicznego powodu warto przesiąść się na motocykl. Wiele marek jednośladów dba o to, by wymiana oryginalnych części i podzespołów nie nadwyrężyła naszego budżetu. Pamiętajmy jednak, aby korzystać ze sprawdzonych serwisów, które pomogą nam znaleźć tanie i niezawodne części. Unikniemy tym samym zakupu podróbek – opowiada nam ekspert z Motogar.pl.

Przemyśl zakup

Oczywiście, gdy planujesz zakup motocykla lub skutera, zwróć uwagę, że podczas ciężkich warunków atmosferycznych możesz liczyć tylko na swój kask. Deszcz, śnieg czy silny wiatr mogą skutecznie zniechęcić cię do miejskiej jazdy. Nie zapominajmy, że motocykl czy skuter to opcja dwuosobowa, więc nie będziemy mogli podróżować całą rodziną lub z małymi dziećmi.

Podsumowując, jednoślad to doskonałe rozwiązanie, gdy cenisz sobie czas, dbasz o finanse, ale jednocześnie pragniesz cieszyć się płynną miejską jazdą.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,239 sek