Home / Artykuły / Kaski Motocyklowe Shoei

Kaski Motocyklowe Shoei

Kask motocyklowy jest niezbędnym elementem każdego motocyklisty i motocyklistki. Chroni on głowę przed niebezpiecznymi urazami, które w połączeniu z prędkością, jaką rozwija się na motocyklu, mogą być zabójcze.

Dobry kask musi charakteryzować się aerodynamicznym kształtem, lekkością, czy dobrą wentylacją. Na szczególną uwagę zasługują kaski japońskiej firmy Shoei. Znane są one z najwyższej jakości i często określane są jako klasa Premium. Zaawansowana japońska technologia i wysokiej jakości materiały sprawiają, że kaski Shoei są bardzo pożądane przez niemalże każdego motocyklistę. Jakie są najpopularniejsze modele kasków od Shoei i czym się charakteryzują?

Japońska technologia i precyzja

Kaski Shoei uważane są za synonim bezpieczeństwa. Co ciekawe, Japończycy przy produkcji kasków ograniczyli użycie maszyn do minimum, przez co kaski składane są ręcznie. Zapewnia to jeszcze większą precyzję, a doskonale wiemy, jak bardzo dokładni potrafią być mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni. Jednymi z najpopularniejszych kasków od Shoei są:

Shoei GT AIR – cechą charakterystyczną tego kasku jest to, że jest to kask integralny z blendą. Jest to model, który idealnie nadaje się do jazdy w mieście i tras turystycznych, ponieważ opuszczana blenda ułatwia podróże w słoneczne dni. Shoei GT AIR wyróżnia się także dobry wytłumieniem hałasu, pomimo zaawansowanego systemu wentylacji. Opływowy kształt zapewnia wysoki poziom aerodynamiki, a specjalnie opracowana skorupa kasku sprawia, że nie wpada on w turbulencje podczas jazdy i dobrze trzyma się głowy.

Shoei GT AIR II – następca legendarnego modelu Shoei GT AIR. Jest tak samo niezawodny i bezpieczny jak jego poprzednik. Zmianom uległ kształt skorupy, niektóre elementy wentylacji. Shoei GT AIR II ma teraz możliwość montażu dedykowanego interkomu.

Shoei NXR – jest to jeden z najbardziej popularnych modeli kasków od firmy Shoei. Kaski Shoei nxr charakteryzują się bardzo małą wagą, dużym i wizjerem, oraz niezawodną wentylacją. Na szczególną uwagę zasługuje wielosprężynowy mechanizm pływający, na którym umiejscowiona jest szyba. Dzięki niemu szyba doskonale przywiera do uszczelki, co skutecznie chroni przed wodą i wiatrem. Model Shoei NXR jest na bardzo uniwersalny, przez co wybiera go większość motocyklistów. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to Shoei NXR wyposażony jest w zaawansowaną piankę ESP, a także skorupę, która wyprodukowana została z pięciowarstwowego multikompozytu AIM.

Shoei X- SPIRIT III – kask ten został zaprojektowany głównie z myślą o osobach, które kochają jazdę sportową. Jest on dedykowany wszystkim motocyklistom, którzy jeżdżą głównie w pozycji pochylonej. Kształt skorupy, a także spoiler w jego tylnej części sprawia, że kask jest bardzo aerodynamiczny, podczas szybkiej sportowej jazdy

Shoei Neotec – kultowy i legendarny model kasku od Shoei. Skorupa AIM wykonana z pięciowarstwowego multikompozytu, zaawansowany system wentylacji i aerodynamiki i wizjer z bledną UV, sprawia, że jest to jeden z najlepiej sprzedających się kasków od tego japońskiego producenta.

Postaw na japońską dokładność!

Wybierając kask motocyklowy, warto jest zainwestować w kaski od Shoei. Najwyższa jakość wykonania i renoma sprawiają, że są to kaski idealne dla każdego motocyklisty i motocyklistki. Postaw na japońską precyzję i dokładność!

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,356 sek