Home / Artykuły / Leasing w branży transportowej – poznaj najpopularniejszy sposób finansowania

Leasing w branży transportowej – poznaj najpopularniejszy sposób finansowania

Prowadzenie własnej działalności w branży transportowej wymaga pełnego zaangażowania w prowadzone działania, a także sporych inwestycji w nowoczesną flotę ciągników siodłowych. Tylko w ten sposób można rozwinąć skrzydła w branży i przyciągnąć uwagę coraz większej liczby klientów. Zobacz, jak leasing samochodu ciężarowego ułatwia prowadzenie firmy transportowej w XXI wieku.

Leasing ciężarówki – na czym polega?

Umowa na leasing samochodu ciężarowego to forma finansowania skierowana głównie do przedsiębiorców działających w branży transportowej. Dla budżetu firmowego to świetny sposób na ograniczenie kosztów eksploatacji pojazdu ciężarowego, który jest niezbędny do przewożenia towarów na arenie międzynarodowej.

W ramach oferty leasingu ciężarówki od mLeasing możesz liczyć na następujące warunki:

  • pokrycie do 100% kosztów nabycia pojazdu ciężarowego – wkład własny już o 0%,
  • możliwość finansowania zarówno aut nowych, jak i używanych,
  • dostęp do atrakcyjnych pakietów ubezpieczeń i serwisu pojazdów,
  • minimum formalności – możesz pokryć koszt nabycia auta ciężarowego do kwoty 3 mln złotych z uproszczoną procedurą weryfikacji.

Jeśli w firmie liczą się przede wszystkim oszczędności, ale i jednoczesny rozwój, prawdopodobnie nie ma lepszego rozwiązania niż leasing samochodu ciężarowego. Aby jednak skorzystać z takiej formy finansowania, trzeba spełnić kilka warunków. Umowa leasingu ciągnika siodłowego jest dostępna dla firm działających na rynku co najmniej od 12 miesięcy, spółek prawa handlowego oraz osób fizycznych, które prowadzą własną działalność gospodarczą.

Leasing samochodu ciężarowego – czy jest dostępny dla każdego pojazdu?

Warto wiedzieć, że pokrycie kosztów zakupu pojazdu ciężarowego nawet do 100% jego wartości dotyczy tylko określonych grup samochodów. Mowa tu przede wszystkim o:

  • nowych i używanych ciągnikach siodłowych o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony,
  • pojazdach ciężarowych zaliczanych do kategorii: maszyn budowlanych, komunalnych, wywrotek oraz pojazdów do utrzymania porządku na drogach.

Pojazdy, które spełniają powyższe wymogi, mogą zostać kupione w ramach umowy na leasing ciężarówki. To świetne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy w branży transportowej. Dzięki temu nie trzeba martwić się o wysokie koszty początkowe inwestycji, polisy ubezpieczeniowe, a także serwis, który może być zagwarantowany w ramach podpisanej umowy.

Umowa leasingu ciężarówki a koszty przedsiębiorstwa

Podpisując umowę na leasing ciężarówki, możesz wybrać jedną z kilku form finansowania. Pierwsza to leasing operacyjny, gdzie odpisy amortyzacyjne pozostają po stronie leasingodawcy, ale możesz odliczyć całą opłatę wstępną oraz pełne raty leasingowe jako koszty uzyskania przychodu. Pojazd ciężarowy po zakończonej umowie można wykupić lub wymienić na nowszy model.

W przypadku leasingu finansowego to firma transportowa zyskuje odpisy amortyzacyjne, ale kosztem uzyskania przychodu jest tylko rata odsetkowa. Minusem takiego rozwiązania może być tak, że VAT o całego kapitału trzeba zapłacić na początku trwania umowy leasingu auta ciężarowego.

Czy warto mieć umowę na leasing samochodu ciężarowego? Podsumowanie

Biorąc pod uwagę ogólne warunki finansowania, liczne pakiety dodatkowe dostępne dla firm transportowych oraz przejrzystość kosztów – zdecydowanie warto podjąć decyzję i uzupełnieniu firmowej floty o nowe ciągniki siodłowe wraz z umową na leasing ciężarówki. Formalności związane z załatwieniem finansowania nie są skomplikowane, a nowy ciągnik siodłowy może pojawić się w firmowej flocie nawet w kilka dni.

Pamiętaj, jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą i zajmujesz się przewozem towarów na arenie międzynarodowej, potrzebujesz nowoczesnych, sprawnych i wydajnych pojazdów ciężarowych. Koszty zakupu takiego auta mogą być ogromne, dlatego w celu zminimalizowania ryzyka zachwiania płynności finansowej firmy, warto podpisać umowę leasingu samochodu ciężarowego.

Źródło: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,870 sek