Home / Artykuły / Na czym polega zakup używanego motocykla z gwarancją?

Na czym polega zakup używanego motocykla z gwarancją?

Kiedy weryfikujemy kondycję używanego motocykla, który chcemy kupić, możemy sprawdzić jego ogólny stan zewnętrzny, posłuchać pracy silnika, czy porozmawiać ze sprzedającym. Odbycie jazdy próbnej również wiele nam powie o stanie zawieszenia czy układu hamulcowego. Nie mamy jednak możliwości sprawdzenia wszystkich komponentów motocykla, co może utrudnić podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie maszyny. Na co zwrócić uwagę przed zakupem używanego motocykla? Czy jest możliwy zakup używanego motocykla bez oględzin? Jakie korzyści niesie z sobą zakup używanego motocykla z gwarancją?

Na co zwrócić uwagę przed zakupem używanego motocykla?

Załóżmy, że interesują Cię używane motocykle Harley-Davidson lub używane motocykle BMW. W pierwszej kolejności przeszukujesz popularne strony internetowe, oferujące m.in. zakup używanych jednośladów, a także upewniasz się, czy w Twojej najbliższej okolicy nie ma kogoś, kto jest chętny odsprzedać swój używany motocykl. Jest to niezwykle czasochłonna czynność, która wymaga od nas zachowania sporej uwagi i koncentracji.

Kluczową kwestią jest również budżet, który chcemy przeznaczyć na zakup motocykla. Decydując się na kupno nowej maszyny, musimy liczyć się z tym, że wydamy więcej. Należy również uwzględnić to, że motocykle używane nie tracą na swej wartości tak jak nowe modele oraz z reguły są bardziej dostępne niż maszyny prosto z salonu, szczególnie gdy mówimy o tzw. „klasykach”. Firma Motonita z Podkowy Leśnej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, którym zależy na jakości motocykla i oferuje możliwość nabycia używanego pojazdu z gwarancją, która jest prawie w 100% zgodna z gwarancją producenta.

Zanim pojedziesz oglądać wytypowany motocykl, zapoznaj się z jego specyfikacją. Gdyby interesujący Cię egzemplarz znacząco różnił się wyglądem od oryginału, a sprzedawca nie potrafiłby racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego tak jest, może to oznaczać, że chce coś przed Tobą ukryć. Salon Motonita posiada w swoje ofercie zadbane i w 100% sprawne używane motocykle Harley-Davidson, oraz innych uznanych marek, które dodatkowo objęte są bardzo korzystną gwarancją niespotykaną w innych salonach oferujących używane motocykle.

Ponadto każdy klient Motonity, który dokonał zakupu pojazdu, jest objęty indywidualną opieką posprzedażową oraz ma zapewnioną możliwość finansowania motocykla w formie kredytu bądź leasingu. Dodatkowo firma zapewnia zwolnienie z opłaty skarbowej PCC-3 – motocykle sprzedaje z fakturą VAT-marża, VAT 23% lub fakturą imienną zwalniającą z tego podatku.

Czy jest możliwy zakup używanego motocykla bez oględzin?

Firma Motonita jest znana z oferowania swoim klientom bezwypadkowych, sprawdzonych jednośladów z gwarancją. W ich salonie znajduje się wiele pojazdów z polskiej dystrybucji, które są sprzedawane na podstawie faktury. Motonita starannie ocenia historię każdego motocykla, by zapewnić klientom jak najwięcej informacji. Konsultanci firmy dowiadują się od poprzednich właścicieli, jak często i na jakich drogach były używane pojazdy, a także jak były przechowywane. Na prośbę klienta, Motonita jest w stanie przedstawić szczegółowe dane dotyczące przeglądów i napraw, poparte stosownymi dokumentami, co jest dowodem na transparentność i rzetelność ich działania.

Motonita umożliwia zakup motocykli na odległość. Jednoślad, zanim trafi do nowego właściciela, przechodzi dokładny przegląd techniczny. Możliwe jest również przed wysłaniem doposażenie pojazdu w wybrane dodatki.

Szczegółowe oględziny

Wiele firm ukrywa wady, które znamionują poważne problemy. Zwróć szczególną uwagę na elementy takie jak lusterka i owiewki. Jeżeli dostrzeżesz na nich jakiekolwiek rysy lub otarcia, może to oznaczać, że motocykl miał kontakt z asfaltem. Co więcej, ignorowanie takich znaków może skutkować nabywaniem pojazdów, które kiedyś były uczestnikami wypadków drogowych.

Sprawdź stan przewodów – ich zaniedbanie może być celowo pomijane przez sprzedawców liczących na nieświadomość kupujących. W takim przypadku motocykl, który na pierwszy rzut oka wydaje się być w idealnym stanie, może kryć w sobie tajemnicze i kosztowne problemy.

Podczas inspekcji ramy, upewnij się, że nie ma na niej wgnieceń czy śladów rdzy – ukryte znaki napraw mogą być zatajone przez nieuczciwe firmy, które wolą szybki zysk od rzetelnej sprzedaży – inaczej niż w przypadku Motonity, która może pochwalić się setkami pozytywnych opinii zadowolonych klientów. Sprawdź również, czy łańcuch napędowy nie jest zapieczony lub zardzewiały.

Kiedy motocykl jest zaparkowany, skręć kierownicą w obie strony – jeżeli napotkasz opór, to może wskazywać na problemy, które są ukrywane przez sprzedawcę. Próbuj też przetoczyć motocykl po płaskim terenie. Oporność w przemieszczaniu może być wynikiem zużycia łożyska lub wadliwego zawieszenia.

Gdy przeprowadzasz dalszą ocenę motocykla, zwróć uwagę na jego przebieg. Hamulce, tarcze, klocki i opony to części, które naturalnie się zużywają. Pamiętaj, że używanie oryginalnych części zamiennych gwarantuje bezawaryjność i bezpieczeństwo, co niektóre firmy mogą lekceważyć kosztem niższej ceny.

Tak więc, niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym motocyklistą, czy też dopiero zaczynasz swoją przygodę, zawsze warto dokładnie sprawdzić używany motocykl przed zakupem. Nie daj się zwieść chwilowym okazjom, które mogą przerodzić się w długotrwały koszmar. Kupując w działającym już od kilkunastu lat salonie Motonita, zawsze otrzymasz kompletną, szczegółową historię pojazdu i gwarancję, że motocykl jest w pełni sprawny i zadbany.

Uruchamiamy napęd

Generalnie silnik motocykla powinien odpalać bez dodawania gazu zarówno na zimno, jak i po rozgrzaniu. Jeżeli motor ma opóźniony start wybranych cylindrów lub długo kręci rozrusznikiem, może być to spowodowane problemem z pompą paliwa lub gaźnikiem. Napęd powinien działać równo, jeżeli wystąpi spadek obrotów, może to oznaczać np. zestrojenie układu wtryskowego lub awarie czujników typu MAP sensor.

Podczas zakupu używanego motocykla dobrze, aby razem z Tobą była osoba, która będzie w stanie merytorycznie i fachowo wypowiedzieć się co do stanu technicznego oglądanego pojazdu. Mechanik lub doświadczony motocyklista mogą pomóc w podjęciu decyzji o zakupie używanego motocykla. Pracownicy salonu Motonita mają spore doświadczenie w doradzaniu klientom, co jest udokumentowane licznymi pozytywnymi opiniami i komentarzami.

Zakup używanego motocykla — jazda próbna

Jazda próbna powinna być obligatoryjnym etapem każdego procesu zakupu używanego pojazdu. Podczas jazdy próbnej możemy rozwiać szereg wątpliwości odnośnie do kondycji jednośladu, powziętych podczas oględzin oraz sprawdzić jego zachowanie na drodze. Zanim jeszcze wyjedziesz na drogę publiczną, upewnij się, że na kokpicie nie świecą kontrolki, które mogłoby wskazywać np. problemy z silnikiem.

Motocykle używane, które są w ofercie sklepu Motonita są sprawdzane pod kątem technicznym i jest na nie udzielona pisemna gwarancja. Istnieje również możliwość, pod pewnymi warunkami, wymiany zakupionego motocykla na inny model będący w ofercie sklepu. Jako jedyni na rynku gwarantują satysfakcję z zakupu oraz możliwość odsprzedania bądź wymiany zakupionego pojazdu.

Podsumowanie

Satysfakcjonujący zakup używanego motocykla jest możliwy, o ile odpowiednio przygotujesz się do niego. Zbyt pochopne podjęcie decyzji może narazić Cię na spore straty finansowe. Na rynku wtórnym jest dostępnych wiele modeli używanych motocykli i nie zawsze jesteś w stanie wśród nich znaleźć pojazd wolny od wad. Decydując się jednak na zakup motocykla w salonie Motonita, możesz liczyć na profesjonalną pomoc w wyborze motocykla, który jest objęty pisemną gwarancją oraz na posprzedażowe wsparcie i pomoc w zakupie odpowiedniego ubezpieczenia.

Źródło: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 1,758 sek