Home / Artykuły / Pompa ABS a zachowanie pojazdu podczas jazdy: Bezpieczeństwo i kontrola na drodze

Pompa ABS a zachowanie pojazdu podczas jazdy: Bezpieczeństwo i kontrola na drodze

Pompa ABS to kluczowy element systemu hamulcowego. W artykule omówimy, czym jest ów urządzenie, jak działa, jakie są objawy jej uszkodzenia i jak profesjonalny serwis samochodowy ZMSERWIS, może pomóc w jej naprawie.

Co to jest pompa ABS?

Pompa ABS (Antilock Braking System) to kluczowy element systemu hamulcowego każdego współczesnego pojazdu. Jej głównym zadaniem jest zapobieganie blokowaniu się kół podczas intensywnego hamowania. Dzięki temu kierowca ma możliwość utrzymania kontroli nad pojazdem, nawet w sytuacjach wymagających nagłego zatrzymania, a także podczas hamowania na zakręcie.

Jak działa pompa ABS?

Podczas intensywnego hamowania, system ABS monitoruje prędkość obrotową każdego koła. Gdy system wykryje, że jedno lub więcej kół zaczyna się blokować, pompa ABS automatycznie redukuje ciśnienie w układzie hamulcowym tego koła. Pozwala to na chwilowe odhamowanie koła, co zapobiega jego zablokowaniu. Proces ten powtarza się wielokrotnie w ciągu sekundy, co pozwala na utrzymanie sterowności pojazdu podczas intensywnego hamowania.

Czy pompa ABS może ulec awarii?

Tak, jak każdy skomplikowany element mechaniczny i elektroniczny, pompa ABS może odmówić posłuszeństwa. Najczęstsze objawy uszkodzenia pompy ABS to:

 • Świecąca kontrolka ABS na desce rozdzielczej;
 • Brak reakcji systemu ABS podczas intensywnego hamowania;
 • Nienaturalne dźwięki pochodzące z układu hamulcowego.

Naprawa pompy ABS w ZMSERWIS

Jeśli zauważysz którykolwiek z powyższych objawów, zalecamy skontaktowanie się z profesjonalnym serwisem samochodowym. W ZMSERWIS specjalizujemy się w naprawie pomp ABS. Nasza firma jako jedna z nielicznych w Polsce oferuje tak szeroki zakres usług związanych z naprawą elektroniki samochodowej.

Nasze usługi obejmują:

 • Diagnostykę i naprawę pomp ABS;
 • Naprawę automatycznych skrzyń biegów;
 • Naprawę komputerów sterujących pracą silnika;
 • Naprawę sterowników ABS;
 • Naprawę Airbag w Audi i innych popularnych markach samochodów.

Dlaczego warto wybrać ZMSERWIS?

Wybierając ZMSERWIS, zyskujesz:

 • Profesjonalizm – nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy podchodzą do każdej naprawy indywidualnie i z pełnym profesjonalizmem.
 • Gwarancję – na większość punktów oferty dajemy 2-letnią gwarancję.
 • Oszczędność – dzięki nam zaoszczędzisz na kosztownych wymianach całych podzespołów, kiedy najczęściej wystarczy naprawić źle działający sterownik.
 • Wsparcie – jeśli masz problem ze swoim autem, nie czekaj – dzwoń. Nasz serwis elektroniki samochodowej jest do Twojej dyspozycji.

Dzięki nam Twoje auto znowu będzie Ci służyć na co dzień tak, jak powinno!

Jak skorzystać z naszych usług?

Skorzystanie z naszych usług jest proste i wygodne. Wystarczy, że wykonasz następujące kroki:

 1. Przygotuj numer uszkodzonej części oraz kod i opis błędu z diagnostyki komputerowej. Skontaktuj się z nami telefonicznie, lub poprzez formularz kontaktowy i opisz swój problem. Przedstawimy Ci wstępną wycenę naprawy sprzętu.
 2. Solidnie spakuj uszkodzony element, wypełnij formularz zamówienia, który dołożysz do paczki, a następnie tak przygotowaną przesyłkę wyślij do naszej firmy.
 3. Po otrzymaniu Twojej przesyłki zdiagnozujemy problem i skontaktujemy się z Tobą. W 48 godzin naprawimy Twój sprzęt i wyślemy go do Ciebie. Za naprawę zapłacisz wygodnie gotówką lub kartą kurierowi w chwili odbioru paczki.

Czy naprawa pompy ABS jest kosztowna?

Każda naprawa elektroniki samochodowej jest oddzielnie wyceniana. Nie jest możliwe ustalenie stałych cen na naprawę każdego urządzenia ze względu na mnogość usterek i kosztów z nią związanych. W przypadku usterki podzespołu wystarczy się do nas zgłosić, a nasz specjalista na podstawie przedstawionego opisu oraz kilku pytań zdalnie zdiagnozuje uszkodzenie i wstępnie wyceni naprawę.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze. Wybierz profesjonalizm i doświadczenie ZMSERWIS.

Źródło: artykuł sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 1,907 sek