Home / Artykuły / Regeneracja pomp ABS – sprawdzony adres, który warto znać

Regeneracja pomp ABS – sprawdzony adres, który warto znać

Każdy, kto jeździ własnym samochodem, wie jak ważne jest to, by nasze auto było całkowicie sprawne. Nawet niewielkie usterki oraz zaniedbania mogą doprowadzić np. do poważnej kolizji na drodze. Poruszanie się samochodem, w którym np. kontrolka ABS sugeruje nam, że coś jest nie w porządku jest skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem. W takich sytuacjach trzeba się udać do profesjonalnego warsztatu samochodowego i sprawdzić, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Czasami wystarczy regeneracja pompy ABS albo naprawa sterownika, by system ABS wrócił do normy. Potencjalne problemy w układzie hamulcowym to poważna sprawa – warto to mieć na uwadze, wsiadając codziennie do samochodu.

Regeneracja pomp ABS – fachowa naprawa pomp ABS na wyciągnięcie ręki

Jeśli więc mamy uzasadnione podejrzenie, że z naszym samochodem coś jest nie tak, to jak najszybciej powinniśmy temu zacząć przeciwdziałać. Wadliwy sterownik ABS może sprawić, że system ABS nie zadziała tak jak trzeba w godzinie próby. Pompy ABS ulegają czasem awariom. Warto wówczas wiedzieć, że nie zawsze konieczną rzeczą będzie wymiana całej pompy ABS. Czasami wystarczającym działaniem może się okazać profesjonalna regeneracja pomp ABS. Wadliwie działający system ABS zdiagnozuje dla nas firma usługowa ZMSerwis, której witrynę sieciową bez trudu znajdziemy w Internecie. Każda awaria w samochodzie najczęściej objawia się w konkretny sposób. Mniejsza lub większa usterka w obrębie pompy ABS może doprowadzić do poważnych problemów w trakcie hamowania na drodze. Pompa ABS nazywana także jest agregatem albo modulatorem i ma ona kolosalny wpływ na działanie całego układu hamulcowego, np. podczas poślizgu na oblodzonej drodze itp. Ten podzespół po podłączeniu go w fabryce samochodów, moduluje ciśnienie w układzie hamulcowym naszego auta. Naprawy albo regeneracja po uszkodzeniu tego urządzenia powinny spoczywać w rękach fachowców – co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Sprawdzaj stan kontrolki ABS – kontrolka ABS może Ci uratować życie

Warto tutaj podkreślić, że przedsiębiorstwo usługowe ZMSerwis od ponad dwunastu lat zajmuje się działaniami, w wyniku których pompy ABS działają bez zarzutu. Potrafią oni m.in.: wymienić zepsute sterowniki, czy też wykonać inne naprawy modułu, tak by samochód mógł bezpiecznie udać się w dalszą podróż. Większość tego typu czynności zajmie naszemu mechanikowi nie więcej niż czterdzieści osiem godzin. Usunie on wszelkie błędy, które mogą powodować wadliwe działanie ABS, tak by koła podczas poślizgu albo hamowania reagowały tak jak trzeba. Im szybciej usuniemy tego typu awarię, tym lepiej dla nas oraz dla innych uczestników oraz uczestniczek ruchu drogowego. Jeśli więc poprawnie nie działa sterownik ABS, to wystarczy go po prostu wymienić w takim warsztacie jak np. ZMSerwis. Na niektóre urządzenia tego typu może nam się skończyć gwarancja – wówczas także udzielą nam oni wszelkiej pomocy technicznej w tym zakresie. Formularz kontaktowy, który znajdziemy na stronie wyżej wymienionej firmy, ułatwi nam kontakt z usługodawcą. Wadliwe elementy pompy możemy odesłać kurierem, a oni naprawią je lub zregenerują, usuwając błąd, który uniemożliwia prawidłowe działanie pompy ABS. Widząc jakiekolwiek objawy problemów z ABS, trzeba działać jak najszybciej.

Niesprawny sterownik ABS, odpowietrzenie układu hamulcowego itp. – naprawą usterki hydraulicznej oraz innymi działaniami powinni się zająć fachowcy

Korzystając z ich wiedzy oraz umiejętności bez kłopotu zregenerujemy takie podzespoły jak: ABS ATE MK20, ABS ATE MK60, ABS ATE MK60C1, ABS Bosch 5.3, ABS 5.7, Sumimoto, ABS Kelsey-Heyes oraz wiele innych urządzeń. Są oni w stanie usunąć praktycznie każdy problem związany z pompami ABS w naszym samochodzie. Warto tutaj podkreślić, że proces regeneracji jest o wiele mniej kosztowny niż wymiana całej pompy. Dokładnie zdiagnozowanie z każdej ze stron pompy ABS pozwoli im zlikwidować niepokojące objawy i dokonać naprawy, dzięki której sterowniki oraz inne części urządzenia będą działać prawidłowo. Usterka likwidowana przez przypadkową osobę może doprowadzić do tego, że regeneracja zakończy się koniecznością wymiany całego podzespołu. Z pewnością lepiej chuchać na zimne i uniknąć tego typu sytuacji tak, by kontrolka ABS nie dawała nam żadnych powodów do obaw, nawet podczas najkrótszych podróży naszymi czterema kółkami. Na prawidłowo działające sterowniki po regeneracji udzielana jest gwarancja, dzięki czemu będziemy mogli się czuć w naszym samochodzie w pełni bezpiecznie. Koła oraz inne części samochodu muszą działać bez zarzutu, bo nawet niewielki problem może w przyszłości stać się przyczyną poważnych komplikacji. Podczas regularnych przeglądów technicznych o stanie pomp ABS, silnika, skrzyni biegów itp., z pewnością poinformują nas osoby, zajmujące się tego typu działaniami. Warto mieć jednak zawsze pod ręką numer telefonu czy też adres witryny sieciowej do prawdziwych specjalistów od pomp ABS, jakimi z pewnością dysponuje ZMSerwis. Naprawa w ich wykonaniu sprawi, że każda usterka zniknie w mgnieniu oka, a np. wadliwy sterownik zastąpi zupełnie nowy podzespół.

Źródło: artykuł sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 1,713 sek