Home / Artykuły / Rower elektryczny – jak wybrać odpowiedni model dla siebie?

Rower elektryczny – jak wybrać odpowiedni model dla siebie?

Rower to podstawowy środek transportu znany od wielu lat. Pokonywanie stromych podjazdów i dłuższych dystansów na rowerze z pomocą własnych mięśni dla wielu, szczególnie starszych osób, jest jednak często niezwykle wymagającym zadaniem. Rozwiązaniem tych problemów mogą być rowery elektryczne wyposażone w silnik elektryczny, który wspomaga użytkownika podczas jazdy i ułatwia poruszanie się. Jak więc wybrać rower elektryczny dla siebie? Który model będzie najlepszy?

Modele do rekreacyjnej jazdy

Rowery elektryczne zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników w różnym wieku. Ze względu na rosnące zainteresowanie tymi środkami transportu rowery z napędem elektrycznym pojawiły się więc w ofercie wielu sklepów internetowych i stacjonarnych. Co warto zaznaczyć, rowery elektryczne występują w wielu różnych wersjach, dzięki czemu każdy użytkownik może wybrać pojazd dla siebie. Większość producentów, takich jak Frelin, oferuje przede wszystkim modele miejskie, które gwarantują wysoki komfort jazdy przy niezbyt dużej prędkości. Ze względu na swoją specyfikę tego typu rowery doskonale sprawdzą się w miejskich warunkach podczas codziennych dojazdów do pracy czy szkoły. Dla mieszkańców dużych miast i posiadaczy niewielkich mieszkań najlepszym rozwiązaniem będą z kolei składane rowery elektryczne. Ich lekką konstrukcję można łatwo złożyć do rozmiaru niewielkiej walizki bez pomocy żadnych specjalistycznych narzędzi czy wyjątkowych umiejętności. Dzięki temu rower bez problemu zmieści się w samochodzie, w szafie czy w korytarzu.

Rowery elektryczne dla miłośników mocniejszych wrażeń

Jazda po dużych wzniesieniach i nierównych trasach to prawdziwe wyzwanie, które może być znacznie łatwiejsze z pomocą roweru z napędem elektrycznym. Górskie rowery elektryczne są wręcz stworzone na wymagające ścieżki pełne nierówności i stromych podjazdów. Zamontowany w nich silnik skutecznie wspomaga użytkownika w jeździe, a wzmocniona konstrukcja i większe koła zapewniają doskonałą amortyzację. Najbardziej uniwersalne modele to trekkingowe rowery elektryczne zwane też hybrydowymi. Tego typu pojazdy wolnobieżne świetnie radzą sobie zarówno na miejskich ścieżkach rowerowych, jak i na leśnych czy górskich trasach. Silnik trekkingowych rowerów elektrycznych nie jest co prawda na tyle wydajny, co w modelach górskich, dlatego pojazd nie osiąga niesamowitych prędkości. Takie modele są za to niezwykle komfortowe i gwarantują wysoką jakość jazdy na dowolnych dystansach i trasach.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,117 sek