Home / Artykuły / Rowery elektryczne na hałas i smog w mieście

Rowery elektryczne na hałas i smog w mieście

Duże miasta charakteryzują się hałaśliwymi, zatłoczonymi i zakorkowanymi ulicami. Dostanie się do miejsca docelowego w godzinach szczytu graniczy z cudem. Wiąże się to również z mnóstwem nerwów, które niepotrzebnie tracimy. Aby jednak poprawić komfort naszego życia, warto zrobić coś, co ułatwi nam przemieszczanie się po mieście i zaoszczędzi nam stresu. Tym czymś są rowery elektryczne.

Rowery elektryczne – wygoda i komfort

Rower tradycyjny nie jest dla wszystkich. Wymaga dużego zaangażowania mięśni, co może okazać się zbyt wymagające dla osób o słabszej kondycji lub po różnych urazach. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są rowery elektryczne. Napędzane akumulatorem, angażują mięśnie, ale jednocześnie odciążają rowerzystę wtedy, kiedy jest to potrzebne – na przykład, gdy trzeba wjechać pod górę. Dzięki temu nawet osoby o słabej lub średniej kondycji bądź w podeszłym wieku będą mogły aktywnie spędzić czas, bez nadmiernego obciążania mięśni.

To, co odróżnia rower tradycyjny od elektrycznego, to akumulator napędzany energią elektryczną. Naładowanie takiej baterii jest właściwie identyczne, jak ładowanie telefonu lub laptopa. Potrzebna jest ładowarka oraz dostęp do gniazdka, a to znajdziemy wszędzie – w szkole, pracy, na uczelni, w galerii handlowej…

Ilość kilometrów, które można pokonać na jednym ładowaniu, zależy od objętości baterii, ukształtowania terenu, obciążenia lub używanego trybu wspomagania. Komfort jazdy jest możliwy dzięki właściwie napompowanym oponom i kołom o odpowiedniej średnicy. Dużą rolę odgrywa również solidna rama, która jest odporna na zniekształcenia i wygięcia.

Rowery elektryczne, które oferuje sklep z rowerami elektrycznymi Electofun, są wyposażone w nowoczesne funkcjonalności: przerzutki, niezawodne hamulce, zawieszenie, wygodne siodełko czy wyświetlacz LCD, które bardzo ułatwiają podróż. E-rowery wykonane są z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu mogą posłużyć latami.

Ekologiczny charakter e-rowerów

Wiele miast zmaga się z ogromnym zanieczyszczeniem powietrza, spowodowanym mnóstwem pojazdów silnikowych. Elektryczne pojazdy, z racji tego, że są zasilane prądem, nie emitują niebezpiecznych i szkodliwych związków do atmosfery. Dlatego wpływają pozytywnie na jakość powietrza, a tym samym – na większy komfort życia w mieście. Co więcej, ślad węglowy rowerów czy hulajnóg elektrycznych właściwie nie różni się od śladu, jaki zostawiają ich tradycyjne odpowiedniki. Jednocześnie rowery elektryczne i hulajnogi elektryczne są znacznie bardziej komfortowe i mniej wymagające, dzięki czemu więcej osób z nich skorzysta!

Źródło: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,972 sek