Home / Artykuły / Skuteczne sposoby na ograniczenie emisji spalin samochodowych

Skuteczne sposoby na ograniczenie emisji spalin samochodowych

Zwiększony ruch samochodów, a także dużo większa ich ilość przypadająca na jedną rodzinę, szczególnie w większych miastach, nie pozostaje bez znaczenia dla jakości powietrza. Nie najlepsza jakość powietrza to także negatywny wpływ na nasze zdrowie i cały nasz organizm, jak z tym walczyć?

Oczyszczacz powietrza kontra spaliny samochodowe

Nie jest to zaskoczeniem, że Polska jest krajem, zajmującym czołówkę w rankingu najbardziej zanieczyszczony krajów w Unii Europejskiej, jest to spowodowane w głównej mierze naszym surowce narodowym jakim jest węgiel, ale również zwiększoną ilością pojazdów poruszających się po polskich ulicach.

Cząstki stałe PM są produktami wydobywającymi się  z układu wylotowego silnika , w których zawierają się  m.in. cząstki węgla, związki siarki i azotu, metali oraz ciężkich węglowodorów. Tego typu zanieczyszczenia są nie tylko długo utrzymującymi się w powietrzu, ale również wysoce i łatwo wchłanialne. Szczególnie groźnymi dla naszego organizmu są pyły zawieszone PM 2.5, które przez swoją niewielką objętość prosto i szybko przenikają do organizmu, negatywnie wpływając na wiele jego układów, przyczyniając się do występowania groźnych chorób.

Od wielu lat z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się oczyszczacze powietrza, dzięki którym możemy skutecznie zwalczać zanieczyszczenia w pomieszczeniach, w tym wspomniane pyły zawieszone PM 2.5. Oczyszczacz powietrza wyposażony w filtr HEPA, który filtruje powietrze wieloetapowo, jest na tyle skuteczny że znajduje zastosowanie nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale również w przychodniach lekarskich, czy przedszkolach oraz prywatnych firmach.

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza skuteczny w walce ze spalinami

W Polsce brakuje przepisów czy też metod na to, aby skutecznie kontrolować pojazdy pod kątem emisji najbardziej szkodliwych substancji, przez co również jakość powietrza nie ulega znaczącej poprawie, a raczej pogorszeniu.

Oczyszczacze powietrza jak np. Sharp KC-A60EUW pozwalają na eliminację zanieczyszczeń w tym pochodzących ze spalin. Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza, charakteryzuje wieloetapowa filtracja na którą składają się:

  • filtr wstępny
  • HEPA
  • węglowy
  • nawilżacza
  • jonizator powietrza

Ten model japońskiego producenta jest także w stanie nawilżać powietrze, samodzielnie dopasowując poziom nawilżenia do panujących warunków i temperatury.  Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza  nadaje się do powierzchni nieprzekraczającej 48m2. Wydajność oczyszczania wynosi 396 m 3/h, natomiast wydajność nawilżania 730ml/h. Działa stosunkowo cicho, dzięki czemu będzie dobrym wyborem nie tylko do salonu, ale także do pokoju dziecięcego, czy sypialni.

W większych miastach problem ze spalinami jest ogromny i wyczuwalny, nie jest łatwo uniknąć przedostawania się zanieczyszczeń pochodzących ze spalin do naszych domów czy mieszkań, dlatego też aby uchronić się przed negatywnymi skutkami wdychania spalin, także we własnym domu, warto zaopatrzyć się w skuteczny oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania, jak np. dostępny w profesjonalnych sklepach  Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,421 sek