Home / Artykuły / Wybór odpowiedniej montażownicy do kół

Wybór odpowiedniej montażownicy do kół

Montaż i demontaż kół i opon w samochodzie to jedna z podstawowych czynności, którą wykonuje się w warsztacie samochodowym. Ma to bowiem wpływ na naprawę pojazdów, które mogą zmagać się z różnego rodzaju usterkami. Aby ten proces mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest właściwa montażownica do kół i opon. Jak dokonać wyboru takiego sprzętu? Oto kilka informacji, które mają wpływ na finalne podjęcie decyzji przy zakupie.

Montażownica do kół i opon – co należy wiedzieć?

Jako firma od wielu lat obecna na rynku motoryzacyjnym, chcemy przybliżyć montażownicę oraz pokazać ich znaczenie mające wpływ na jakość obsługi klienta – Swistowski.pl

Zdjęcie opon wpływa na diagnostykę samochodu – tego co się z nim dzieje. Kierowca przyjedzie do warsztatu i powie, że „coś mi puka”. Nie jest jednak w stanie uściślić co też konkretnie dzieje się z autem. Odpowiedzi na to pytanie będzie w stanie udzielić mechanik, który zdejmie oponę, aby móc lepiej dojść do przyczyny problemu. Umożliwi mu to montażownica, która nazywana jest także zmieniarką. W ten sposób cały proces odbędzie się szybko i sprawnie, dzięki czemu będzie można także zaoszczędzić dużą ilość czasu.

Jaką montażownicę wybrać?

W ofercie można znaleźć montażownicę, która dedykowana jest nie tylko do samochodów osobowych. Są też takie urządzenia, które można wykorzystać przy pojazdach ciężarowych i maszynach rolniczych. Ten aspekt trzeba uwzględnić, chcąc dobrać odpowiednie wyposażenie do warsztatu. Jeżeli nie będzie on zajmował się obsługą większych samochodów, nie ma potrzeby kupować takich montażownic.

Zmieniarki można także podzielić ze względu na ich budowę. Najbardziej popularne to te, które cechuje tzw. tradycyjna budowa. Jest to urządzenie, której centrum jest kolumna odchylona na bok lub do tyłu. Znajduje się ona na solidnej stopce, która pomaga zachować większą stabilność na podłożu. Ważny jest również tzw, zbijak. Jest on odpowiedzialny za przesunięcie opon poza rant felg. Taka montażownica jest najczęściej spotykana, ponieważ jest ona wykorzystywana przy samochodach osobowych.

Oferowane są również masywne zmieniarki, które wykorzystuje się przy oponach niskoprofilowych i typu Run Flat. Oprócz wyżej wymienionych elementów, mają one również specjalny podnośnik oraz roli dociskowe zamiast zbijaka.

Tego typu sprzęty można także podzielić na ręczne i automatyczne. Ta druga grupa urządzeń jest zdecydowanie częściej wykorzystywana przy pojazdach wielkogabarytowych. Do osobówek z powodzeniem służyć będą montażownice ręczne, które są bardzo proste w obsłudze.

Zakup nowej montażownicy do opon

Chcąc zapewnić sprawną obsługę w warsztacie samochodowym, lepiej zainwestować w zakup nowej montażownicy. W ten sposób zyskuje się gwarancję, która przydać się może w ramach nieprzewidzianej usterki. Aczkolwiek, oferowane przez nas montażownice na pewno nie będą w stanie zawieźć. Pamiętajcie także o tym, aby zwrócić uwagę na zakres obsługiwanych opon. Tak, aby mieć pewność, że uda się poradzić z każdym modelem samochodu. Ważny jest również zakres obsługiwanego stołu montażowego. Im będzie on większy, tym lepiej. Należy jednak sprawdzić powierzchnię, którą dysponuje się w warsztacie samochodowym.

Gdzie kupić montażownicę do opon i kół?

Ze swojej strony zapraszamy do sprawdzenia oferty https://swistowski.pl, która takie urządzenia jest w stanie zapewnić. Jesteśmy firmą, która szybko podejmuje się realizacji zleceń. Oprócz tego, że jesteśmy w stanie zapewnić najlepszej jakości montażownice, mamy również wyważarki i podnośniki wysokiej jakości. Urządzenia przez nas oferowane, cechują się wysoką wydajnością. Dbamy również o świadczenie szybkich usług serwisowych. Nasze zespoły serwisowe są gotowe do szybkiej interwencji i oferują możliwość płatnych przeglądów, co zwiększa trwałość i wydajność maszyn.

Źródło: artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 3,304 sek