Home / Artykuły / Wynajem długoterminowy samochodów Mercedes – czy warto? Sprawdzamy!

Wynajem długoterminowy samochodów Mercedes – czy warto? Sprawdzamy!

Zawsze chciałeś jeździć samochodem marki Mercedes? W takim przypadku możesz nie tylko zdecydować się na jego kupno, ale również na najem. Przyglądamy się bliżej ofercie wynajmu długoterminowego samochodów marki Mercedes. Zobacz, na czym polega ta usługa, dla kogo jest ona skierowana i jakie są związane z nią koszty.

Czym jest wynajem długoterminowy samochodów?

Wynajem samochodów może odbywać się w różnych okresach, dlatego też dzielony jest on najczęściej na krótkoterminowy, średnioterminowy oraz długoterminowy.

Wynajem długoterminowy samochodów jest ofertą, która pozwala na pozyskanie pojazdu do użytkowania na czas od 2 lat do nawet 5 lat. W tym czasie opłaca się raty najmu, natomiast po zakończeniu umowy samochód oddaje się do wypożyczalni. Niektóre wypożyczalnie dają też możliwość wykupienia auta.

Chociaż wynajem długoterminowy jest podobny do leasingu – opiera się on na modelu leasingu operacyjnego, to jednak zachodzą pomiędzy nimi znaczne różnice. Przede wszystkim wynajem długoterminowy obejmuje dodatkowe usługi poprawiające komfort korzystania z pojazdu, a dokładnie:

  • opłacenie ubezpieczenia
  • rejestrację samochodu
  • koszty serwisów i przeglądów
  • koszty materiałów eksploatacyjnych, części, opon samochodowych
  • wynajem samochodu zastępczego

Kierowca decydujący się na długoterminowy najem nie musi zatem samodzielnie ponosić powyższych kosztów, ponieważ opłaca je wypożyczalnia samochodowa. Koszty te zaliczane są wtedy do raty najmu, która będzie zależała również od wybranego pakietu obsługi.

Kto może wypożyczyć samochód długoterminowo?

Wynajem długoterminowy samochodów Mercedes oraz innych samochodów możliwy jest w przypadku klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Najczęściej na wynajem decydują się firmy, które dzięki niemu mogą pozyskać niezbędne wyposażenie do prowadzenia działalności i przy tym zaliczyć koszty do kosztów uzyskania przychodów, co pozwala na zredukowanie kosztów podatkowych.

Wynajem długoterminowy samochodów Mercedes – ceny

Jeżeli chodzi o wynajem długoterminowy samochodów Mercedes, ceny będą zależały przede wszystkim od wybranego modelu.

W wypożyczalni samochodowej Star Fleet koszty rozpoczynają się od około 2300 złotych miesięcznie. W tej cenie można wynająć modele jak Mercedes-Benz Klasa A, Mercedes-Benz CLA Coupe, czy Mercedes-Benz Kasa A sedan.

W przypadku modeli jak w Mercedes-Benz GLB koszt będzie wynosić około 2720 złotych miesięcznie. Z kolei w przypadku modelu jak Mercedes-Benz GLE Coupe cena będzie wynosiła około 5600 złotych miesięcznie.

Warto też wskazać, że koszty będą zależały od wybranego wariantu wynajmu, pakietów oraz od wpłaty własnej.

Aby dowiedzieć się więcej na temat kosztów, jakie pociąga za sobą wynajem długoterminowy samochodów Mercedes, warto skontaktować się bezpośrednio z wypożyczalnią samochodową. Będzie mogła ona wykonać wtedy indywidualną wycenę usługi.

Czy warto wybrać wynajem długoterminowy samochodu Mercedes?

W większości przypadków wynajem długoterminowy samochodów Mercedes jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, ale również dla osób prywatnych.

Sprawdza się on szczególnie w sytuacji, gdy celem jest większy komfort korzystania z pojazdu, ponieważ wynajem jest bardzo wygodny i pozwala na zredukowanie wysokich kosztów, jakie mogą pojawić się w związku z użytkowaniem pojazdu.

Najlepiej zatem zdecydować się na bezpośredni kontakt z wypożyczalnią samochodową, aby dowiedzieć się więcej na temat najmu i uzyskać wycenę usługi. Pozwoli to na dobranie najkorzystniejszego wariantu pod względem kosztów i obsługi, by najem umożliwił wygodne użytkowanie samochodu bez ponoszenia znacznych wydatków.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,272 sek