Home / Inne / Biesiekirski kończy sezon CEV Moto2 wyścigiem w Aragonii

Biesiekirski kończy sezon CEV Moto2 wyścigiem w Aragonii

Dziesięć tygodni po ostatniej rundzie mistrzostw Europy i siedem po ostatnim starcie w mistrzostwach świata, Piotr Biesiekirski wrócił na motocykl Moto2 w ramach przygotowań do kolejnych zawodów. 

Motocykliści mistrzostw Europy Moto2 mają za sobą wyjątkowo długą, „wakacyjną” przerwę. Ostatnie wyścigi odbyły się bowiem w połowie lipca w portugalskim Portimao, a kolejne zaplanowane są dopiero na drugi weekend października.

Choć w tym czasie wystartował w Grand Prix Wielkiej Brytanii MŚ klasy Moto2 na torze Silverstone i trenował na wielu innych maszynach, w tym tygodniu 21-letni podopieczny ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic wrócił na swój motocykl w specyfikacji mistrzostw Europy po raz pierwszy po blisko dwumiesięcznej przerwie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jedyny Polak w stawce przez dwa dni testował na hiszpańskim torze Motorland Aragon, na którym w następny weekend odbędą się dwa wyścigi szóstej i przedostatniej rundy mistrzostw Europy.

„Dobrze było wrócić na mój motocykl w specyfikacji mistrzostw Europy po wyjątkowo długiej przerwie, choć same testy były bardzo krótkie – mówi Piotr Biesiekirski. – Z powodu bardzo silnego wiatru przejechałem przez dwa dni mniej niż 70 okrążeń, a to niewiele. Mimo wszystko dobrze było ponownie wskoczyć na motocykl wyścigowy, a jednocześnie spotkać się w padoku z moim zespołem i innymi zawodnikami, którzy także testowali w tym czasie w Aragonii. Co prawda przerwa od Moto2 była dość długa, ale bardzo dobrze przepracowałem ten okres, a w szczególności ostatnie tygodnie. Nie tylko trenowałem intensywnie siłowo i wydolnościowo, ale sporo jeździłem także w ramach treningu na innych motocyklach, jak supermoto czy flat track, dlatego nie mogę się doczekać najbliższej rundy Moto2”.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Jeśli ma jeździć tak jak do tej pory to lepiej niech kończy ten sezon i znika.

  2. Bardzo słaby sezon miał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 1,376 sek