Home / Inne / Biesiekirski zdeterminowany, by wystartować w Walencji

Biesiekirski zdeterminowany, by wystartować w Walencji

Choć wciąż wraca do zdrowia po kontuzji prawego kolana, Piotr Biesiekirski zamierza wystartować w obu wyścigach trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Hiszpanii ESBK klasy Superstock 1000, które odbędą się w najbliższy weekend w Walencji. Jedyny Polak w stawce wygrał trzy z czterech pierwszych wyścigów sezonu. 

Motocyklista ekipy Fau55 Euvic Racing tydzień temu nie mógł rozpocząć sezonu mistrzostw Europy Moto2, ponieważ do wyścigów pierwszej rundy, z powodu kontuzji, nie dopuścił go w portugalskim Estorilu lekarz zawodów. Od tego czasu stan zdrowia 21-latka poprawił się jednak na tyle, że w najbliższy weekend Biesiekirski planuje wystartować w obu wyścigach trzeciej rundy mistrzostw Hiszpanii.

Do walki w połączonych wyścigach klas Superbike i Superstock 1000 stanie 24 zawodników z 12 państw z całego świata, w tym piętnastu w kategorii Superstock 1000. W czwartek i piątek motocyklistów czekają treningi wolne. W sobotę o 10:50 odbędzie się 30-minutowa sesja kwalifikacyjna, a o 15:40 pierwszy z dwóch wyścigów. Drugi odbędzie się w niedzielę o 14:00 i będzie na żywo relacjonowany na kanale YouTube hiszpańskiej federacji RFME.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tydzień później na torze imienia Ricardo Tormo w Walencji odbędzie się druga runda mistrzostw Europy Moto2, podczas której zaplanowano dla klasy Moto2 tylko jeden wyścig.

„Wciąż szkoda mi tego, co wydarzyło się tydzień temu w Portugalii, bo patrząc na moje tempo z testów, pierwsze wyścigi Moto2 byłyby z pewnością bardzo emocjonujące, ale to już za nami – mówi Piotr Biesiekirski. – Teraz skupiam się na Walencji, gdzie w najbliższy weekend czekają mnie dwa kolejne wyścigi mistrzostw Hiszpanii, a tydzień później druga runda mistrzostw Europy Moto2. Dzięki intensywnej rehabilitacji z dnia na dzień czuję się coraz lepiej, a mobilność prawego kolana jest coraz lepsza, dlatego jestem dobrej myśli i w czwartek spróbuję wyjechać na tor. To nie będzie jednak łatwy weekend, bo na piątek i sobotę zapowiadany jest deszcz, podczas gdy czwartek i niedziela mają być suche. Do rundy mistrzostw Hiszpanii podchodzę ze spokojem i chcę przede wszystkim znów złapać na motocyklu rytm przed zawodami Moto2, ale jak zawsze dam z siebie oczywiście wszystko”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Czekam na występ tego Pana w Moto 2. Ciekawy jestem jakie postępy poczynił. Skoro jest tak dobrze to rozumiem że będzie walka w połowie stawki.

  2. Dobrze by się oglądało z Piotrem w środku stawki

    • Biesiek… Bez komentarza. Blin z tym budżetem już dawno by jeździł na pełny etat w moto2. Kto wie może nawet pierwsze podium jak Bendsnyder przedostatnio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 2,524 sek