Home / IDM / Bracia Milan i Oleg Pawelec w mistrzostwach Niemiec

Bracia Milan i Oleg Pawelec w mistrzostwach Niemiec

Bracia Milan i Oleg Pawelec już w najbliższy weekend zadebiutują w międzynarodowych mistrzostwach Niemiec w barwach ekipy BMW Sikora M Motorsport. Nastolatkowie z Nowego Tomyśla za sterami modelu BMW M 1000 RR wystartują na torze Hockenheim w wyścigach klasy Pro Superstock 1000. 

16-letni Milan na rundę przed końcem sezonu zapewnił sobie tytuł w międzynarodowej serii Alpe Adria, w której wygrał siedem z dziesięciu dotychczasowych wyścigów.

Jego o dwa lata starszy brat Oleg z kompletem zwycięstw prowadzi z kolei w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski klasy Superstock 1000, której ostatnia runda odbędzie się za dwa tygodnie w czeskim Brnie.

Milan nie mógł wystartować w tym sezonie w mistrzostwach Polski z uwagi na minimalny limit wiekowy wynoszący 17 lat. Ścigając się jednak gościnnie w wyścigach Pucharu BMW M Cup aż o sekundę pobił oficjalny rekord toru w Poznaniu za sterami modelu M 1000 RR na oponach Pirelli.

Podopieczni bielskiego zespołu BMW Sikora M Motorsport zrobią w najbliższy weekend kolejny krok w swojej międzynarodowej karierze. Bracia wystartują w dwóch wyścigach międzynarodowych mistrzostw Niemiec IDM bardzo licznie obsadzonej klasy Pro Superstock 1000 na znanym z Formuły 1 torze Hockenheim.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Choć dla nich będzie do debiut w cyklu IDM, bogate doświadczenie w tej serii ma ich zespół, BMW Sikora M Motorsport, w którego barwach w klasie Superbike z powodzeniem startowali wielokrotni mistrzowie Polski Ireneusz Sikora, Andrzej Pawelec i Bartłomiej Wiczyński.

Pierwszy z wyścigów IDM Pro Superstock 1000 rozpocznie się w sobotę o 16:20. Drugi w niedzielę o 10:40. Oba będzie można oglądać na żywo na stronie www.idm.de/live .

„Debiut w mistrzostwach Niemiec będzie dla nas nowym wyzwaniem i idealnym zwieńczeniem bardzo udanego sezonu w barwach ekipy BMW Sikora M Motorsport – mówi Milan Pawelec. – Hockenheim to wymagający i zróżnicowany tor, a do tego pogoda ma być w ten weekend mocno zmienna, dlatego musimy być gotowi na wszystko. Do wyścigów podchodzimy jednak dokładnie tak samo, jak przez cały ten sezon, bez presji i z pełnym skupieniem na nauce oraz robieniu kolejnych postępów”. 

„Za mną dopiero jeden weekend wyścigowy na nowym BMW w wersji M, dlatego cały czas skupiam się na nauce motocykla – dodaje Oleg Pawelec. – Jednocześnie ciekawie będzie dzielić nowy dla nas tor z nowymi rywalami w nowej serii wyścigowej, a wszystko to jeszcze przy potencjalnie kapryśnej pogodzie. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszemu zespołowi za tę szansę i nie możemy doczekać się pierwszych okrążeń na Hockenheimringu”.

„Debiutując za sterami BMW M 1000 RR Milan i Oleg przekroczyli w tym roku najśmielsze oczekiwania, pokazując nie tylko świetne tempo, ale też bardzo dojrzałe, wyścigowe rzemiosło – mówi wielokrotny mistrz Polski, szef zespołu i manager braci Pawelec, Ireneusz Sikora. – Nadszedł więc czas, aby zrobili kolejny krok i zasmakowali rywalizacji w serii IDM, w której sam ścigałem się przez wiele lat. To międzynarodowe zawody bardzo wysokiej rangi i trudny sprawdzian dla każdego, nawet bardzo doświadczonego zawodnika, dlatego wszyscy jesteśmy ciekawi, jak poradzą sobie nasi młodzi podopieczni. Nie nakładamy na nich jednak żadnej presji i chcemy przede wszystkim, aby poznali tor oraz rywali i zbierali kolejne doświadczenia przed sezonem 2024. Do kariery naszych zawodników podchodzimy długofalowo i mimo ich spektakularnych, tegorocznych sukcesów, chcemy nadal iść do przodu krok po kroku”.

Więcej informacji o zespole BMW Sikora M Motorsport na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwsikorammotorsport .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 2,118 sek