Home / Inne / Bracia Pawelec i motocykliści BMW M Cup podkręcają tempo w Poznaniu

Bracia Pawelec i motocykliści BMW M Cup podkręcają tempo w Poznaniu

Reprezentujący ekipę BMW Sikora M Motorsport bracia Pawelec mają przed sobą kolejny weekend motocyklowych emocji na torze w Poznaniu. 18-letni Oleg będzie chciał powiększyć swoją przewagę w mistrzostwach Polski klasy Superstock 1000, z kolei 16-letni Milan ponownie wystartuje gościnnie w wyścigach Pucharu BMW M Cup. 

Starszy z braci zdominował pierwszą, majową rundę mistrzostw Polski, która także odbywała się w Poznaniu. Dosiadając BMW S 1000 RR Oleg wygrał wówczas nie tylko kwalifikacje, ale także oba wyścigi, dzięki czemu komfortowo prowadzi w klasyfikacji generalnej. W najbliższy weekend motocyklista z Nowego Tomyśla wraca do stolicy Wielkopolski z zamiarem walki o kolejne trofea.

W Poznaniu wystartuje także jego młodszy brat, Milan, który dwa tygodnie temu był bezkonkurencyjny podczas obu wyścigów mistrzostw Europy Alpe Adria na węgierskim Pannonia-Ringu. 16-latek w najbliższy weekend ponownie wystartuje jako VIP w wyścigach BMW M Cup.

Rywalizacja w organizowanym przez bielskiego dilera BMW Motorrad Sikora pucharze znów zapowiada się ekscytująco. W klasyfikacji generalnej klasy Pro z kompletem zwycięstw prowadzi Paweł Sobczyk. Na podium stawali już jednak w tym sezonie Piotr Prendota, Marcin Biernacki, Jakub Onak i Daniel Wachowski, którzy w Poznaniu spróbują przerwać zwycięską passę lidera tabeli.

W klasie Cup prowadzenia w klasyfikacji generalnej broni Sylwester Byczkowski, ale chętnych do walki o kolejne puchary nie brakuje. Do walki w BMW M Cup znów stanie blisko trzydziestu zawodników dosiadających identycznym motocykli BMW S 1000 RR.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Podczas poznańskiej rundy sporo dziać się będzie także za kulisami, w miasteczku M Town. Gościem specjalnym BMW M Cup będzie w sobotę stand-uper, komik i aktor Rafał Pacześ, ambasador BMW Motorrad Sikora. Zawodnicy i kibice będą mogli również wspomóc potrzebujących oddając w sobotę krew w Krwiobusie Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

„Nie mogę się doczekać powrotu do Poznania, gdzie w maju razem z całym zespołem w idealnym stylu rozpoczęliśmy sezon i moją przygodę z BMW S 1000 RR – mówi Oleg Pawelec. – Co prawda razem z Milanem mieliśmy wtedy świetne tempo, ale po zawodach dokładnie przeanalizowaliśmy z ekipą cały weekend i wiemy, jak pojechać jeszcze szybciej i spróbować wyśrubować rekord toru, dlatego to będą ciekawe zawody”.

„Cieszę się z powrotu do Poznania po bardzo udanych wyścigach mistrzostw Europy na Węgrzech – dodaje Milan Pawelec. – Start w trzeciej rundzie BMW M Cup to dla mnie nie tylko świetny trening na jednym z moich ulubionych torów, ale także okazja do wymiany doświadczeń i pomocy uczestnikom pucharu w poprawianiu ich tempa i techniki. Przed nami więc pracowity weekend”.

„Lubimy wracać na tor Poznań, gdzie w ten weekend zarówno zespół, jak i cały puchar czeka bardzo ekscytująca runda – podkreśla lider ekipy oraz organizator BMW M Cup, Ireneusz Sikora, który walkę o piąty w karierze tytuł mistrza Polski klasy Superbike rozpoczął w maju od dwóch finiszów na podium. – Oleg i Milan z każdym okrążeniem pokazują coraz bardziej imponujące tempo, podczas gdy uczestnicy pucharu w trakcie każdego wyścigu nie tylko toczą zacięte pojedynki, ale także poprawiają swoje umiejętności w profesjonalnym i bezpiecznym otoczeniu. Jakby tego było mało, w sobotę, dzięki wizycie Rafała Paczesia, na pewno nie zabraknie nam nie tylko emocji, ale także dobrego humoru”.

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,707 sek