Home / Inne / Chaz Davies wraca do mistrzostw świata. Będzie jeździł w MotoE

Chaz Davies wraca do mistrzostw świata. Będzie jeździł w MotoE

Chaz Davies zmienił decyzję o zakończeniu kariery – w tym sezonie powraca do rywalizacji. Doświadczony zawodnik – mistrz świata World Supersport z roku 2011 – będzie jednym z jeźdźców w nowym zespole MotoE, Aruba Cloud, obok Armando Pontone. 

W wieku 36 lat Davies przygotowuje się do powrotu do rywalizacji trzy lata po swoim ostatnim sezonie w WSBK – mistrzostwach, w których trzykrotnie był wicemistrzem świata z zespołem fabrycznym Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Walijczyk podobno miał w kontrakcie obiecane, że jeśli zdobędzie mistrzostwo dla Ducati w WSBK, to zapewni mu to starty w satelickim zespole w MotoGP, jednak warunku nie udało się spełnić .

Z kolei Armando Pontone miał skromny udział w Moto3 w 2012 roku, a jego największym osiągnięciem jest tytuł mistrza Włoch w klasie Superstock 600 w 2021 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,897 sek