Home / Inne / Zwycięski debiut Wiktora Majchrowskiego w WMMP klasy SSP300

Zwycięski debiut Wiktora Majchrowskiego w WMMP klasy SSP300

W miniony weekend na torze w Poznaniu rozegrana została pierwsza runda WMMP w tym sezonie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego weekendu z perspektywy startującego w klasie Supersport 300 Wiktora Majchrowskiego, który wygrał oba wyścigi.

„Po zeszłorocznym zdobyciu wicemistrzostwa Alpe Adria, tytułu mistrza Słowacji i wicemistrza Czech, w tym sezonie zadebiutowałem w Mistrzostwach Polski, pewnie wygrywając kwalifikacje i oba wyścigi.

Piątkowe treningi przebiegały bardzo spokojnie. Stopniowo budowałem tempo przed sobotnimi kwalifikacjami. Motocykl udało się dobrze ustawić pod dość zniszczoną nawierzchnię – prawie 2 lata nie jeździłem na poznańskim torze i sporo się zmieniło.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sobotnie kwalifikacje na jeszcze wilgotnym po nocnej burzy torze wygrałem z 1 sek przewagą nad drugim zawodnikiem. Napotkałem jednak problem ze sprzęgłem podczas startu próbnego, który udało się prawie rozwiązać przed pierwszym wyścigiem. Start do wyścigu poszedł bardzo dobrze, ale na pierwszym hamowaniu okazało się, że nie ma hamowania silnikiem – efekt naprawionego sprzęgła. Pierwsze kółka to nauka nowych punktów hamowania i walka o prowadzenie. Na nowo “poskładałem okrążenie” przyspieszyłem i finalnie na metę przyjechałem z 2 sek przewagą.

Na niedzielny warm up wprowadziliśmy szereg zmian, które się doskonale sprawdziły. Wróciło hamowanie silnikiem, więc mogłem do wyścigu przystąpić ze spokojną głową. Wyścig 2 – od startu do mety kontrolowałem sytuację i tempo wyścigowe na bezpiecznym zapasie poniżej 2:45. Na mecie zameldowałem się z ponad 5 sek przed resztą stawki. Plan na weekend był prosty, bezpiecznie dojechać do mety bez zbędnego ryzyka i to wszystko się udało. Napawa mnie to dużym optymizmem przed kolejną rundą.

Dziękuję za kibicowanie i wsparcie. Do zobaczenia na kolejnej rundzie WMMP.”

Wiktor Majchrowski

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,740 sek