Home / Inne / Intensywna zima Biesiekirskiego. Trenował z Lecuoną

Intensywna zima Biesiekirskiego. Trenował z Lecuoną


Jedyny Polak w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2 ma za sobą pracowite dwa miesiące przygotowań do sezonu 2022. 

20-letni Piotr Biesiekirski po raz pierwszy w tym roku wyjechał na tor już w styczniu, przez trzy dni testując Yamahę R1 w hiszpańskiej Kartagenie, a następnie kilkukrotnie jeździł na motocyklu trialowym w Barcelonie pod okiem Josepa Monge, trenera jego ekipy, Pertamina Mandalika SAG Euvic Racing Team i byłego zawodnika MŚ.

Biesiekirski, ma już za sobą nawet pierwszy w tym sezonie, choć dość nietypowy i wyłącznie treningowy, wyścig. Na początku lutego Polak trenował wspólnie ze swoim zespołowym kolegą z mistrzostw świata, Holendrem Bo Bendsneyderem, ścigając się na motocyklach minimoto.

Luty zakończył z kolei treningami flat trackowymi razem z m.in. zawodnikiem MŚ World Superbike, Ikerem Lecuoną.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W marcu, po krótkim pobycie w Polsce, Biesiekirskiego czekają kolejne testy na motocyklu Yamaha R1, a następnie na prototypie Moto2, na którym na początku maja rozpocznie sezon ME od pierwszych wyścigów; w portugalskim Estoril.

„To był bardzo intensywny początek roku – mówi Piotr Biesiekirski. – W styczniu testowałem Yamahę R1 w Kartagenie i tak naprawdę był to mój pierwszy wyjazd na tor od czasu startu w mistrzostwach świata Moto2 w Portugalii pod koniec poprzedniego sezonu. Mimo dłuższej przerwy szybko jednak złapałem dobry rytm. Spędziłem także kilka dni na motocyklu trialowym, co jest świetnym treningiem balansu i precyzji. Następnie ścigaliśmy się na minimoto, co było bardzo dobrym treningiem pracy ciałem. Luty zakończyłem treningami flat trackowymi, a teraz nie mogę się już doczekać marcowej wizyty w Polsce. W ostatnich dniach sport zszedł jednak na drugi plan, a ja mam nadzieję, że wkrótce na świecie znów zapanuje pokój. Mój krótki pobyt w Warszawie wykorzystam również na to, aby razem z moimi partnerami pomóc potrzebującym jak tylko będziemy mogli”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,290 sek