Home / Inne / Ireneusz Sikora drugim wicemistrzem Alpe Adria Superbike

Ireneusz Sikora drugim wicemistrzem Alpe Adria Superbike

Lider ekipy BMW Sikora M Motorsport kończy sezon 2023 nie tylko z tytułem wicemistrza Polski, ale także drugiego wicemistrza europejskiej serii Alpe Adria w najbardziej prestiżowej klasie Superbike.

Czterokrotny mistrz Polski tej kategorii za sterami BMW S1000RR trzykrotnie sięgał w tym roku po podium w wyścigach Alpe Adria i do samego końca walczył o mistrzostwo, kończąc tegoroczne zmagania na wysokim, trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej w stawce aż 23 punktujących zawodników z całej Europy.

Na szóstym miejscu w tabeli swój debiutancki sezon za sterami BMW M1000RR zakończył zaledwie 18-letni Oleg Pawelec, który wystartował w tylko czterech wyścigach Alpe Adria, ale wszystkie kończył na podium, w tym dwa na jego najwyższym stopniu. Oleg sięgnął także po tytuł mistrza Polski klasy Superstock 1000, wygrywając wszystkie wyścigi, w których wystartował.

Już podczas poprzedniej rundy Alpe Adria na słowackim torze Slovakiaring tytuł w klasie Superstock 1000 zapewnił sobie zaledwie 16-letni Milan Pawelec, który za sterami BMW M1000RR wywalczył aż siedem zwycięstw.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Z mistrzostwem w kieszeni, w ostatniej rundzie Alpe Adria Milan wystartował w ramach treningu w klasie Supersport 300, wygrywając oba wyścigi na torze Grobnik i kończąc sezon na dziewiątym miejscu w tabeli.

Wcześniej bracia Pawelec zadebiutowali także w mistrzostwach Niemiec klasy IDM Superstock 1000 i w barwach BMW Sikora M Motorsport zdominowali rywalizację na torze Hockenheim.

„Dla całego zespołu BMW Sikora M Motosport to był wyjątkowy i niezapomniany sezon – mówi lider bielskiej ekipy, Ireneusz Sikora. – Przez cały rok wszyscy członkowie naszego teamu pracowali na najwyższych obrotach, pokazując nie tylko wyjątkowy profesjonalizm, ale także potwierdzając ogromny potencjał nowego modelu BMW M1000RR i opon Pirelli. Debiutując na BMW w naszych barwach, bracia Pawelec wprawili w osłupienie całą wyścigową Europę, nie tylko bijąc kolejne rekordy toru, ale też dominując zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Dla mnie osobiście to był również bardzo udany rok, który upłynął pod znakiem kolejnych sukcesów sportowych, a także udanej organizacji kolejnej edycji pucharu BMW M Cup. Bardzo dziękujemy za ten sezon wszystkim naszym partnerom i kibicom, a jednocześnie nie możemy już doczekać się tego, co przyniesie rok 2024”.

Więcej informacji o zespole BMW Sikora M Motorsport na oficjalnych profilach www.facebook.com/bmwsikorammotorsport oraz www.instagram.com/bmwsikorammotorsport .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,912 sek