Home / Inne / Jest lista startowa MotoE na sezon 2023

Jest lista startowa MotoE na sezon 2023

Organizatorzy mistrzostw świata opublikowali dzisiaj listę startową zawodników na 2023 rok w serii MotoE. Seria motocykli elektrycznych mocno się zmienia przed sezonem.

Pierwsza zmiana dotyczy dostawcy maszyn. Energicę zastępuje bowiem Ducati, które dostarczy jednakowe motocykle dla każdego zespołu. Druga zmiana to ranga. Wcześniej Puchar Świata, teraz w MotoE, podobnie jak w MotoGP, Moto2 i Moto3 rywalizacja będzie szła o tytuł Mistrza Świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na liście znalazło się 18 nazwisk. Część jest dobrze znana fanom wyścigów motocyklowych, bo są wśród nich mistrzowie świata jak Tito Rabat czy Randy Krummenacher, czy zwycięzcy cyklu z lat ubiegłych, jak Matteo Ferrari czy Jordi Torres.

Lista startowa MotoE na sezon 2023:

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Ciekawy jestem osiagow na Ducati.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 1,399 sek