Home / Inne / Juniorzy Bogdanki na start!

Juniorzy Bogdanki na start!

Już w najbliższą niedzielę motocyklistów lubelskiego zespołu Bogdanka Junior Team Poland: Adriana Paska, Artura Wielebskiego i Szymona Kaczmarka, czeka debiut w międzynarodowej serii European Junior Cup, podczas pierwszej rundy w holenderskim Assen.

Adrian Pasek, ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski klasy Superstock 600, zakończył marcowe, przedsezonowe testy w hiszpańskiej Kartagenie z drugim czasem w stawce 24 zawodników European Junior Cup i liczy na walkę o czołowe lokaty już od pierwszej z ośmiu rund.

Podobne ambicje ma aktualny Mistrz Polski Superstock 600, Artur Wielebski, który także utrzymywał się w ścisłej czołówce podczas marcowych testów. Trójkę Bogdanki uzupełnia Szymon Kaczmarek, który również liczy na udany początek sezonu na nowym dla siebie torze.

Runda w Assen będzie pierwszą z ośmiu, podczas których zawodnicy w wieku od 14 do 19 lat rywalizować będą o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej European Junior Cup, dosiadając identycznie przygotowanych motocykli KTM 690 Duke. Nad postępami uczestników czuwa m.in. Nowozelandczyk Simon Crafar, jeden z niewielu zawodników, którzy mają na swoim koncie zwycięstwo w wyścigu MŚ legendarnej klasy 500ccm.

Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 14:30, a polscy fani będą mogli obejrzeć go na żywo na antenie stacji Sportklub. Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze. Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Nasi juniorzy rozpoczną w ten weekend swój pierwszy sezon międzynarodowej rywalizacji w barwach Bogdanka Junior Team Poland. Zawodnicy są dobrze przygotowani do walki po marcowych testach w Hiszpanii, a cały zespół jest bardzo podekscytowany nowym wyzwaniem. Czekamy z niecierpliwością, aby przekonać się, jaki będzie rozkład sił w stawce, w której zobaczymy wielu zdolnych zawodników z całego świata. Mimo wszystko liczymy jednak, że nasi juniorzy będą regularnie walczyli w czołówce.”

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,574 sek