Home / Inne / Juniorzy Bogdanki po pierwszych testach

Juniorzy Bogdanki po pierwszych testach

Motocykliści reprezentujący barwy Bogdanka Racing, Adrian Pasek, Szymon Kaczmarek i aktualny mistrz Polski klasy Superstock 600, Artur Wielebski, mają za sobą pierwsze testy przed sezonem startów w prestiżowej serii European Junior Cup.

 

EJC to seria towarzysząca mistrzostwom świata Superbike, podczas której nastoletni, najbardziej utalentowani motocykliści z całego świata, rywalizują na identycznych motocyklach w ośmiu wyścigach na najlepszych europejskich torach. W tym sezonie zawodnicy EJC dosiadać będą motocykli KTM 690 Duke, a Bogdanka Racing – jedyny Polski zespół w MŚ Supersport – wystawi w prestiżowej serii aż trzech swoich juniorów.

Artur Wielebski, Adrian Pasek i Szymon Kaczmarek – najzdolniejsi polscy zawodnicy młodego pokolenia, w pierwszym wyścigu wystartują dopiero 22 kwietnia w holenderskim Assen, ale mają już za sobą pierwszy kontakt ze swoimi nowymi motocyklami i nieformalny debiut w European Junior Cup. Organizatorzy serii zaprosili wszystkich 24 uczestników na hiszpański tor w Kartagenie, gdzie w poniedziałek odbyło się losowanie motocykli z puli identycznych maszyn KTM 690 Duke oraz oficjalne, trzydniowe testy.

Choć deszcz ograniczył czas na torze do dwóch dni, zawodnicy i tak mogli przejechać mnóstwo okrążeń i zapoznać się ze swoimi nowymi motocyklami pod okiem najwyższej klasy instruktorów. Uczestnikami EJC opiekują się byli zawodnicy MŚ motocyklowej Grand Prix, doskonale znany z MotoGP Jeremy McWilliams i zwycięzca wyścigu klasy 500ccm, Simon Crafar.

Choć w stawce EJC znalazło się bardzo wielu doświadczonych i utytułowanych zawodników z całego świata, podopieczni Bogdanki w Kartagenie poradzili sobie wyśmienicie i liczą na walkę o najwyższe lokaty. Adrian Pasek uzyskał drugi czas testów, a Artur Wielebski regularnie utrzymywał się w pierwszej piątce. Mimo drobnych problemów technicznych, z testów zadowolony był także Szymon Kaczmarek.

Relacje z tegorocznych wyścigów EJC polscy fani będą najprawdopodobniej mogli obejrzeć na antenie jednej ze sportowych stacji telewizyjnych. Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze. Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

 

Artur Wielebski: „Pierwsze testy przebiegły bardzo pozytywnie. Szkoda, że straciliśmy jeden dzień z powodu deszczowej pogody, ale myślę że nadrobiliśmy to trzeciego dnia. Sprawdziliśmy różne ustawienia i wiemy co jeszcze można poprawić. To był mój pierwszy kontakt zarówno z torem w Kartagenie jak i z motocyklem KTM, który wymaga nieco innego stylu jazdy, ale szybko się do niego dostosowałem. Dużo pomogła mi praca z trenerami Simonem Crafarem i Jeremy McWiliamsem. Atmosfera w pucharze jest bardzo wesoła. Już teraz nie mogę się doczekać pierwszej rundy w Assen.”

Adrian Pasek: „KTM 690 Duke prowadzi się zupełnie inaczej, niż maszyna, którą jeździłem do tej pory, ale po kilkunastu okrążeniach przyzwyczaiłem się do niego i mogłem skupić się na pracy nad ustawieniami oraz poprawą czasów okrążeń. Myślałem, że będę musiał mocniej zmienić swój styl jazdy, ale nie było takiej konieczności, choć niektórzy zawodnicy jeździli bardziej w stylu Supermoto. Style jazdy są więc różne, ale każdy pozwala na szybką jazdę. Uzyskałem drugi czas, więc mam nadzieję, że będziemy w tym roku walczyli o zwycięstwo w European Junior Cup. Seria jest świetnie zorganizowana, a atmosfera jest bardzo przyjazna, zarówno w całym pucharze, jak i w zespole Bogdanki. Oby tak dalej!”

Szymon Kaczmarek: „Trzy dni testów przebiegły bardzo pozytywnie, a KTM jest znacznie szybszy niż myślałem. Pierwszego dnia docieraliśmy motocykle. Drugiego niestety spadł deszcz, ale mieliśmy przynajmniej dzięki temu okazję, aby zwiedzić Hiszpanię. Ostatniego dnia pogoda była świetna, ale mieliśmy drobny problem z przegrzewaniem się motocykla, dlatego przesiadłem się na zapasową maszynę udostępnioną przez organizatorów. KTM to zupełnie inny motocykl, niż się spodziewałem, dlatego potrzebuję trochę więcej czasu, aby się go nauczyć, gdyż do tej pory ścigałem się na maszynach o mniejszej pojemności. Mimo wszystko jestem zadowolony, ponieważ zrobiliśmy spore postępy. Dziękuję całej ekipie Bogdanki za udane testy i czekam już na Assen.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Testy w Kartagenie były pierwszą okazją do zapoznania się z nowymi zawodnikami i członkami obsługi. O ile doskonale znamy Artura, dopiero poznajemy się z Adrianem i Szymonem, ale nasza współpraca już jest bardzo owocna, o czym świadczą postępy i wyniki uzyskane podczas testów. Po tym, co zobaczyłem w Hiszpanii, jestem jeszcze bardziej zadowolony z tego, że postawiliśmy właśnie na European Junior Cup. Jestem przekonany, że to idealne miejsce na rozwijanie młodych talentów. Wyniki testów pokazują także, że możemy liczyć na bardzo udany sezon, choć w stawce znajduje się wielu świetnych zawodników z całego świata.”

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,487 sek