Home / Inne / Lorenzo Baldassarri zmienia Moto2 na World Supersport

Lorenzo Baldassarri zmienia Moto2 na World Supersport

Żaden zawodnik z Moto2 nie zrobił w ostatnich latach takiego regresu jak Lorenzo Baldassarri: Włoch w 2019 roku wygrał 3 z 4 pierwszych wyścigów pośredniej klasy grand prix i był liderem, ale potem nawet nie stanął na podium i skończył sezon jako 7.

Rok 2020 to już 12. miejsce w generalce. Ubiegłoroczna kampania zakończyła się klęską, i Balda był najgorszy w stawce etatowych zawodników. W tym roku znalazł jednak zatrudnienie w silnej ekipie w World Supersport.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Baldassarri będzie jeździł w WSSP w mistrzowskim zespole Evan Bros Yamahy. Już na testach w Jerez w listopadzie testował motocykl MV Agusty, jednak ostatecznie podpisał kontrakt z Evan Bros, gdzie będzie jeździł obok węgierskiego zawodnika – Petera Sebestyena.

Ekipa ta zwyciężała w klasyfikacji zawodników w 2019 i 2020 roku. W tym sezonie będzie próbowała odzyskać tytuł.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. powtórzę poraz któryś, to jest szansa dla Biesiekirskiego, żeby spróbować i skupić się na tej klasie

  2. Jak przypomni sobie jak się jeździ (ekipę ma z topu) to może zgarnąć tytuł gładko, podobnie jak zrobił to Locatelli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,456 sek