Home / Inne / Marceli Bezulski w barwach Wójcik Racing Teamu w FIM EWC

Marceli Bezulski w barwach Wójcik Racing Teamu w FIM EWC

Zaledwie 19-letni Marceli Bezulski, aktualny mistrz Polski klasy Superstock 600, dołączy do Wójcik Racing Teamu i weźmie udział w rundzie motocyklowych MŚ FIM EWC w Le Mans jako czwarty zawodnik ekipy z numerem 77.

Młody Polak dołączy do zespołu, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata po wywalczeniu historycznego podium we wrześniowym wyścigu Bol d’Or.

W 24-godzinnych zmaganiach w Le Mans Yamahy R1 z numerem 77 dosiądzie międzynarodowy skład; Brytyjczyk Gino Rea, Francuz Axel Maurin i Australijczyk Broc Parkes.

Bezulski obejmie we Francji rolę zawodnika rezerwowego i weźmie udział w treningach wolnych oraz kwalifikacjach. Jednocześnie będzie najmłodszym w stawce ponad 150 motocyklistów z całego świata oraz najmłodszym Polakiem w historii MŚ kategorii EWC.

Wójcik Racing Team w pełnym cyklu FIM EWC wystawia także drugą ekipę, ścigającą się z numerem 777 i mającą status oficjalnej Reprezentacji Polski. W jej barwach wystartują Marek Szkopek, Adrian Pasek i Artur Wielebski. Reprezentacja zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata klasy Superstock 1000.

Wyścig 24 Heures Motos odbędzie się w Le Mans w dniach 29-30 sierpnia i będzie trzecią rundą MŚ FIM EWC sezonu 2019-2020. Przed wyjazdem do Francji, w dniach 17-18 sierpnia, polscy podopieczni Wójcik Racing Teamu wezmą udział w treningach motoRRaid na słowackim torze Slovakiaring.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Marceli ma ogromny talent – mówi szef zespołu, Grzegorz Wójcik. – Potwierdzeniem tego niech będzie fakt, że już sześć lat temu zaproszono go na testy do prestiżowej serii Red Bull MotoGP Rookies Cup. Od dawna obserwowaliśmy jego postępy i czekaliśmy aż spróbuje swoich sił na Yamasze R1. Już nasze pierwsze wspólne testy w Brnie w lipcu pokazały, jak duży ma potencjał, dlatego zaprosiliśmy go również na oficjalne testy do Le Mans. Marceli zaimponował nam w Czechach i Francji do tego stopnia, że sam Christoffer Bergman mocno go rekomendował i zaproponował, aby dołączył do nas na stałe i to od razu do ekipy EWC. Rola zawodnika rezerwowego w wyścigach długodystansowych jest bardzo ważna, pozwalając nie tylko dużo się nauczyć, ale także pomóc zespołowi, dlatego Marceli ma przed sobą poważne zadanie i pracowite pierwsze zawody w barwach Wójcik Racing Teamu. Jednocześnie w Le Mans ekipę 777 swoim doświadczeniem wspierać będzie Christoffer, który będzie pełnił rolę zawodnika rezerwowego, aby pomóc nam jak najlepiej ustawić motocykl podczas treningów, ale nie wystartuje w samym wyścigu z uwagi na kontuzję nóg, która uniemożliwia jazdę na tak długim dystansie.”

„Debiut w mistrzostwach świata FIM EWC w barwach Wójcik Racing Teamu to dla mnie wielka szansa, ale też małe zaskoczenie, bo dopiero niedawno zacząłem swoją przygodę z Yamahą R1 – dodaje Marceli Bezulski. – Bardzo dobrze odnalazłem się jednak na większym motocyklu i myślę, że to będzie owocna współpraca. Maszyna EWC zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie pod wieloma względami. To prawdziwy motocykl wyścigowy i najlepszy jakim kiedykolwiek jeździłem. Spodobał mi się także tor w Le Mans, choć jest bardzo techniczny i wymagający. Chciałbym jak najlepiej przepracować weekend podczas 24 Heures Motos, nauczyć się jak najwięcej i poprawić swoje czasy z testów, ale także pomóc zespołowi w jak najlepszym przygotowaniu motocykla na wyścig.”

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilach www.facebook.com/wojcikracingjuniorteam i www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 1,338 sek