Home / Inne / Mazurek Dąbrowskiego rozpoczął pierwszą rundę Mistrzostw Polski Pit Bike SM

Mazurek Dąbrowskiego rozpoczął pierwszą rundę Mistrzostw Polski Pit Bike SM

Najlepsi zawodnicy ścigający się na torach asfaltowych stawili się, by walczyć o najwyższe trofea. Osiemdziesiąt pięć osób z licencją A, Polskiego Związku Motorowego rywalizowało o punkty i miejsca na podium w jedenastu klasach i klasyfikacji teamowej.

Zawody w randze mistrzostw odbyły się pod Zieloną Górą, na torze Wallrav Race Center w Starym Kisielinie. To obiekt, którzy zawodnicy pit bike bardzo dobrze znają. Zawody odbywają się tam już od kilku lat, jednak po raz pierwszy odbyły się tam zmagania najważniejszej rangi.

-Co za emocje! To, co zawodnicy pokazali podczas pierwszej rundy Mistrzostw Polski Pit Bike SM przechodzi wszystko – mówi Arkadiusz Bas, Valvo-Tect, importer olejów Valvoline i partner zawodów pit bike. –Tu oczywiście trzeba podkreślić progres sportowy, nawet najszybsi w stawce podkreślali, że uzyskiwane czasy okrążeń są na bardzo wysokim poziomie. To dało nam piękny sportowy spektakl, okraszony dynamiczną rywalizacją. Cieszy też przekrój uczestników- było znaczne grono nowych pretendentów do walki o tytuły, ale i dobrze znane nazwiska, a także dzieciaki, które rywalizują w międzynarodowych cyklach. Brawo! Czekamy na więcej!

Faktycznie poziom sportowy, który zaprezentowali uczestnicy na torze był, na prawdę imponujacy. Ważnym atutem jak zawsze podczas wydarzeń pit bike, była rodzinna atmosfera w miasteczku zawodów. Dzień zawodów poprzedziły dwudniowe treningi, więc zawodnicy i ich rodziny, mieli sporo czasu na integrację poza torem.

-Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z rozwoju Pit Bike w naszym kraju- podkreśla Roman Chodorowski z Głównej Komisji Sportu Motocyklowego PZM.– Z roku na rok widać progres w tej dyscyplinie. Widok młodych adeptów cieszy serce. Myślę, że „narybek”, będzie niedługo zasilał wyścigi torowe na motocyklach o większych pojemnościach. Poziom umiejętności tych młodych zawodników z sezonu na sezon też wzrasta. Odzwierciedlają to czasy okrążeń w treningach, jak i w wyścigach oraz w zachowaniu podczas jazdy. Chciałbym również wspomnieć o organizatorach zawodów: wszystko poukładane i zorganizowane zgodnie z kunsztem organizacyjnym i zgodnie z regulaminami. Brawo!

Kolejne mistrzowskie zmagania w sierpniu. Druga runda Mistrzostw Polski Pit Bike SM została zaplanowana na 5 sierpnia na bydgoskim Kartodromie, do tego czasu odbędą się jeszcze dwie rundy pucharowe: 25 czerwca na torze Słomczyn i 16 lipca w koszalińskim MotoParku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zwycięzcy 1 rundy Mistrzostw Polski Pit Bike SM
11 czerwca 2023, Wallrav Race Center, Stary Kisielin

Stock 90

 1. Jan BABIARZ
 2. Leon Polak
 3. Tadeusz FRUKACZ

MRF 80 Runner
1. Feliks KRASZEWSKI

 1. Ksawery GASIK
 2. Piotr CHUDALA

Pit Ladies

 1. Latika OPALIŃSKA
 2. Natalia WASIELEWSKA
 3. Aleksandra KOTOWSKA

Stock 125

 1. Antoni KUPTEL
 2. Franciszek STOKŁOSA
 3. Stanisław BRYŁA

 Stock 125 Junior

 1. Aleksander GRALEWICZ
 2. Bartosz BAMBECKI
 3. Patryk KAŁDOWSKI

Lite 150

 1. Michał ZIELIŃSKI
 2. Tomasz KONIECZKA
 3. Piotr ZAMIATAŁA

Stock 150

 1. Patryk STANKIEWICZ
 2. Jakub WOŹNIAK
 3. Jakub WASZAK

Super Pit   

 1. Adrian SOJA
 2. Miłosz KURKUL
 3. Jarosław WERCHLEWSKI

Mini GP

 1. Jakub STANKIEWICZ
 2. William FORSTNER
 3. Antoni KUPTEL

 Kayo Mini GP

 1. Oscar KUBICKI
 2. Piotr SZWARCZEWSKI
 3. Artur DUDA

Masters   

 1. Piotr PIESZKO
 2. Rafał WALASIEWICZ
 3. Daniel TERKA

Teamy sponsorskie

 1. IRON OK2RACE
 2. Sil Academy
 3. Olsztyn Racing

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,818 sek