Home / Inne / Milan Pawelec debiutuje na Moto3 przed sezonem w JuniorGP i Red Bull MotoGP Rookies Cup

Milan Pawelec debiutuje na Moto3 przed sezonem w JuniorGP i Red Bull MotoGP Rookies Cup

16-letni Milan Pawelec ma za sobą pierwsze, bardzo udane testy motocykla Moto3, na którym już w kwietniu zadebiutuje w juniorskich mistrzostwach świata FIM JuniorGP. 

Młody zawodnik z Nowego Tomyśla, który w ubiegłym roku triumfował w europejskim cyklu Alpe Adria Superstock 1000 w barwach ekipy BMW Sikora M Motorsport, ma przed sobą wyjątkowy sezon.

Pawelec wystartuje bowiem w pełnym cyklu towarzyszącej mistrzostwom świata MotoGP serii Red Bull Rookies Cup, do której dostał się jako pierwszy Polak w jej 18-letniej historii.

Jednocześnie 16-latek wystartuje także w pełnym cyklu juniorskich mistrzostw świata FIM JuniorGP. Choć ma na swoim koncie dwa sezony startów na prototypowych motocyklach w serii European Talent Cup, nowotomyślanin nigdy wcześniej nie jeździł jednak maszyną Moto3.

W poniedziałek i wtorek Pawelec po raz pierwszy testował swój nowy motocykl, razem z doświadczonym zespołem Laglisse, pokonując na torze w Walencji aż 123 okrążenia i z miejsca pokazując imponujące tempo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W marcu 16-latka czekają jeszcze testy FIM JuniorGP na torze Almeria, a w kwietniu pierwsze oficjalne testy Red Bull Rookies Cup.

W kwietniu odbędą się także pierwsze wyścigi, zarówno FIM JuniorGP (21 kwietnia we włoskim Misano), jak i pucharu Red Bulla (28 kwietnia podczas Grand Prix Hiszpanii MotoGP w Jerez de la Frontera).

„To były bardzo udane testy – mówi Milan Pawelec. – Prototyp Moto3 to zupełnie inna maszyna niż BMW M1000RR, którym startowałem rok temu, dlatego musiałem zmienić nieco mój styl jazdy. Dzięki bardzo dobrej pracy z zespołem szybko jednak odnalazłem się na moim nowym motocyklu i byłem w stanie pokazać bardzo dobre tempo, co bardzo mnie cieszy. Nie mogę doczekać się kolejnych testów, a także pierwszych wyścigów”.

„Milan pokazał w Walencji to, co wiemy już od dawna – dodaje manager Milana Pawelca i wielokrotny mistrz Polski, Ireneusz Sikora. – To zawodnik z ogromnym talentem i sportowym potencjałem, dlatego z miejsca odnalazł się na zupełnie nowym dla siebie motocyklu i zrobił wrażenie nie tylko na całym zespole, ale i na całym padoku”. 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych pierwszych wspólnych testów i debiutu Milana na motocyklu Moto3 – podkreśla szef zespołu Laglisse, Jaime Fernandez-Aviles. – Choć czeka go debiut w zupełnie nowej dla niego kategorii, w Walencji od razu pokazał bardzo dobre tempo i profesjonalne podejście. Jesteśmy przekonani, że po nabraniu większego doświadczenia podczas kolejnych testów czeka go w naszych barwach bardzo udany sezon”.

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarze 3

  1. Trzymam kciuki :)

  2. no i moim zdaniem tu jest jakaś nadzieja w którą warto w GP zainwestować a nie w Biesiekierskiego.

  3. Tak bracia Pawelec, to pierwszy Polski przypadek potencjału na top topów, będe śledził równie pilnie jak MotoGP
    Trzymajmy kciuki bo czuje że będzie coś czego jeszcze w Polskim motosporcie nie było

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 2,022 sek